nahoru

Pecina zneužívá policii pro kampaň ČSSD

Jiří X. Doležal 28. dubna 2010 • 11:07
Pecina zneužívá policii pro kampaň ČSSD
foto: Jiří X Doležal

Protiparoubkovské skupiny po celé republice začínají protestovat na volebních shromážděních ČSSD. V Pardubicích je však od Paroubkových štábů odehnali příslušníci policie. Inu — to se dalo čekat, že protesty proti ČSSD rozežene policie, když za socany kandiduje ministr vnitra.

 

Šestadvacátého dubna večer mi zavolal Adam Kracík, zakladatel jedné z prvních a velmi úspěšných protiparoubkovských stránek na Facebooku. Psal jsem o něm pro Reflex a on mi slíbil, že se ozve, až zase budou něco podnikat. Co jsme se neviděli, sešli se zakladatelé řady protiparoubkovských komunit na Facebooku v pražské kavárně a dohodli společný postup — především založili novou facebookovou skupinu Volíme proti Paroubkovi. K občanské iniciativě „Volíme proti Paroubkovi“ se hlásí následující skupiny a jejich autoři:

 

Nechci, aby Jiří Paroubek vládl České republice (Adam Kracík, 21 189 členů)

Píšťalka pro Paroubka v každém městě! (Tomáš Kaplan Fojtík, 9070 členů)

Půjdu k volbám, aby nevyhrál Paroubek s komunisty (Charlie Monroe, 37 793 členů)

Mladí lidé nevolí PAROUBKA!!! (Adam Kout, 24 735 členů)

AntiParoubek (Radek Jirků, 8444 členů)

VOLBY 2010: Půjdu volit, aby nám nevládl PAROUBEK!(Petr Vlček, 16 874 členů)

 

Občanská iniciativa „Volíme proti Paroubkovi“ se hlásí k následujícím bodům:

1. Nechci mít po dvaceti letech opět u vlády komunisty.

2. Nechci, aby moje děti žily zavaleny dluhy.

3. Neschvalujeme násilí páchané na lidech během mítinků ČSSD, i když to Jiří Paroubek nazval spravedlností lidu.

4. Svržení vlády během českého předsednictví v EU poškodilo obraz ČR v zahraničí.

5. Jiří Paroubek špatně reprezentuje naši zemi v zahraničí.

6. Nepovažuji za správné, když si Jiří Paroubek kupuje hlasy voličů sliby, které neplní.

7. Nesouhlasím s agresívní a vulgární politikou Jiřího Paroubka.

8. Nechci, aby Jiří Paroubek nastavil systém výhodný pro ty, kteří odmítají pracovat.

9. Nechci, aby se Jiří Paroubek stal premiérem nebo prezidentem.

10. Půjdu k volbám a budu volit proti Jiřímu Paroubkovi.

 

Skupina měla mít první vystoupení v úterý sedmadvacátého na volebním vystoupení ČSSD v Praze u Anděla.

Jel jsem tam metrem a už na eskalátoru mne slovně atakoval děda socan, cože si to dovoluji v Reflexu napadat ČSSD. Pohovořil jsem s ním a zjistil, že přes mladistvý vzhled to má ten pán už fakt popletené. Volí totiž ČSSD, ale v žádném případě Paroubka!

 

Video se připravuje ...
Děda socanVIDEO Jiří X. Doležal

 

Pak už přijela volební dodávka socanů, vyložili oranžové růže a propagační materiály a začali agitačně atakovat kolemjdoucí stařečky a stařenky. A skutečně — řada z nich si kytičku a igelitovou tašku plnou volebních slibů ČSSD vzala. A nestačili se pak divit, že v té tašce — jako koneckonců v celém programu ČSSD — není vůbec, ale vůbec nic užitečného. Jen socanské propagandistické letáky slibující, že za dona Cica se budou mít všichni líp.

Kolemjdoucí se u agitačního stánku ČSSD nezastavovali a nevznikla žádná skrumáž, tak jsem v klidu agitátory spočítal. Nejvýše jich bylo dvanáct. Mezitím se shromáždili mladí domluvení přes Facebook a bylo jich snad dvacet. Takže power play. Pak vyrazili k stánku, v klidu, bez nějakých vajíček a násilí, začali lidem osloveným socany ještě navíc dávat leták a v tom letáku nebylo vůbec nic proti Paroubkovi — jenom základní poučky o demokracii. A naprosto stačily ...

 

Leták Volte proti Paroubkovi Leták Volte proti ParoubkoviFoto Jiří X Doležal

 

Jeden z mužů demonstrujících proti ČSSD podotkl: „Mně je dvaašedesát a nikdy bych Paroubka nevolil. Neházejte staré do jednoho pytle!“ Jedna z facebookových dívek dodala: „Chtěla bych se dožít toho, že tady budou normálně mladí volit levici a staří pravici ...“ Co dodat? Spokojeně jsem si udělal pár fotek a jel domů, ten den u Anděla prostě vyhrál rozum, mladí, Facebook — prostě některá z těchto entit vymezených proti zapšklosti, šedi a třídní nenávisti — proti ČSSD.

Když jsem dojel domů k počítači, zazvonil telefon z Pardubic. Volali tamní mladí, kteří také přišli na volební mítink socdem protestovat, a také nedělali žádný kravál, netropili výtržnosti a nikoho nenapadali. Ale v Pardubicích — na rozdíl od Prahy — se najednou objevil uniformovaný příslušník Policie ČR číslo 302911 s příslušníkem kriminální služby číslo 08577 oblečeným v civilu (ten nechtěl nejdříve odznak ukázat) a mladé z Pernštýnského náměstí prostě vykázali. Když nesouhlasí s Paroubkem, tak tam podle Policie ČR nemají co dělat.

Odkaz na tento článek posílám na Policejní prezídium a žádám vysvětlení, zda se jednalo o individuální iniciativu uvedených policistů, anebo zda nyní bude policie na volebních shromážděních ČSSD zajišťovat, aby všichni souhlasili s Paroubkem. Celá causa totiž hodně smrdí podezřením, že ministr Pecina začíná zneužívat policii ve prospěch partaje, za kterou kandiduje do voleb.Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.