nahoru

Radek John byl v primárkách zvolen pomocí falešných hlasů!

Jiří X. Doležal 24. února 2010 • 10:04
Archív
Archív
• foto: 
Archív

V úterý 23. února zveřejnila strana Věci veřejné zprávu, ve které čteme: „Úderem půlnoci 22. února skončila nová přímá volba lídrů Věcí veřejných pro letošní volby do Poslanecké sněmovny. Véčkaři svými 5 745 hlasy rozhodli o předních kandidátech ve všech regionech, s výjimkou Plzeňského kraje. ... Výsledky hlasování potvrdila notářka JUDr. Lucie Vaňková ... Věci veřejné jsou jediná politická strana v ČR, která uplatňuje přímou volbu jak při volbě předsedy strany, tak při volbě lídrů kandidátek.“

Ve skutečnosti je tomu úplně jinak. Strana Věci veřejné svými volbami realizuje nikoliv přímou demokracii, ale habaďůru na voliče, a státní notářka JUDr. Vaňková posvětila volby, ve kterých byl například pan Radek John zvolen s pomocí falešných hlasů neexistujících voličů.

Při přípravě reportáže pro týdeník Reflex jsem testoval zabezpečení internetového hlasování v primárkách Věcí veřejných. Zabezpečení bylo nulové, identit si mohl každý vytvořit, kolik chtěl. Proto jsem vytvořil kromě své identity ještě dvě falešné - Reného Plivníka a Marcela Vlnatého - a všemi třemi hlasy jsem volil v pražském volebním obvodě pana Radka Johna. Přesto, že se jednalo o podvod, strana Věci veřejné toto mé zfalšované hlasování akceptovala a ještě nechala potvrdit státní notářkou.Klíčová slova:


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo