Česká kniha 2019: Vyberte nejlepší titul od českého autora a vyhrajte s ním! | Reflex.cz
nahoru

Česká kniha 2019: Vyberte nejlepší titul od českého autora a vyhrajte s ním!

-red-10. dubna 2019 • 15:33
Česká kniha
Česká kniha
• foto: 
ceskakniha.com

Staňte se opět jedním z porotců Ceny čtenářů České knihy. Z 36 titulů širšího výběru vyberte ten, který vy osobně považujete za nejlepší. Hlasování končí 15. dubna.

Vítěz Ceny čtenářů České knihy i jména deseti vylosovaných hlasujících, kteří získají dobrou knihu od českého autora, budou spolu s laureátem Ceny Česká kniha vyhlášeni v úterý 16. dubna 2019 v 17 hodin v Primátorském salonku Městské knihovny v Praze (vstup vpravo od hlavního vchodu knihovny, z nároží Žatecké a Platnéřské ulice), s podporou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba.

Porotci osmého ročníku Ceny Česká kniha jsou studenti gymnázií ze tří českých měst: Prahy, Českých Budějovic a Hradce Králové. Cílem zapojení studentů do projektu je podpora četby u nejmladší generace; její zástupci se směle chopili příležitosti dokázat, že sledují současnou domácí prózu a jsou schopni dát těm starším kvalitní literární tip.

Penis nemá uši, ale baví. Marek Dobrý debutuje knihou o mužích dneška
Barbora Marvanová 21. března 2019 • 09:42

Penis nemá uši, ale baví. Marek Dobrý debutuje knihou o mužích dneška

Hlasování v Ceně čtenářů České knihy se může zúčastnit každý – na webu České knihy nebo na webech dvou partnerských médií: Vaší literatury a Reflexu. Loni Cenu Česká kniha i Cenu čtenářů České knihy získala Alena Mornštajnová za svůj třetí román Hana, po jehož vydání se stala jednou z nejoblíbenějších současných českých autorek. Mimochodem, 25. dubna vydává nejčtenější autorka nakladatelství Host svůj očekávaný nový román s názvem Tiché roky.

Projekt Česká kniha, jehož výchozím cílem je propagace domácí literatury v zahraničí, probíhá ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem; sponzory jsou Milada Horáková – Fertour a Královéhradecký kraj.

Psychopati mezi námi: Mezi chladnokrevně operujícím chirurgem a masovým vrahem je tenká…
Jak se žije v izolaci: Unikátní pohled na svět, který již možná brzy nebude existovat

-red-Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,080
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější