Alternativní milníky: Křehké iluze držitelky ceny Anděl Doroty Barové, aneb skladby o lásce i zklamání | Reflex.cz
nahoru

Alternativní milníky: Křehké iluze držitelky ceny Anděl Doroty Barové, aneb skladby o lásce i zklamání

Michal Kořán17. března 2019 • 17:30
Alternativní milníky: Křehké iluze držitelky ceny Anděl Doroty Barové, aneb skladby o lásce i zklamání
foto: foto archív Doroty Barové

Čerstvá držitelka ceny Anděl 2018 v kategorii jazz není na naší hudební scéně žádným nováčkem. Její zpěv a hru na violoncello bezpečně poznáme z projektu Tara Fuki, kapel Tugriki či Vertigo. Zajímavá spolupráce z poslední doby bylo trio s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou, které nedávno navštívilo kluby napříč republikou a nutno dodat, že s velkým úspěchem. A nelze opomenout projekt Strom stínu & Bucinatores Orchestra, s nímž koncertně vystupovala. 

Loni se Dorota Barová odhodlala k vydání své sólové desky, na kterou přetavila své dvacetileté hudební zkušenosti. Výsledkem je skvostná deska Iluzja. Album obsahuje křehké a hudebně přitažlivé skladby podmanivě zpívané v polštině.

Ve studiu jí pomáhali kytarista Miroslav Chyška (Illustratosphere, J.A.R., Sexy Dancers) a baskytarista Jakub Vejnar (Muff), v jedné skladbě pak hostuje klavíristka Beata Hlavenková. Při poslechu vzniklých nahrávek nemůžete pochybovat, že letošní cena, kterou za svou Iluzju Dorota Barová získala, jí náleží zcela po právu.

Německá okupace Čech a Moravy 1939: Velící generál okupačních vojsk nakonec spáchal …

Co vás na hudbě přitahuje?

Hlavně její svoboda, nespoutanost, jak umí uzdravit, jak je terapeutická... je to prostě nejlepší přítelkyně.

Máte nějakou vizi, za kterou směřujete, nebo necháváte hudbu ze sebe jen impulsívně plynout?

Záleží na okolnostech, ale většinou to nechávám na hudbě, jestli ke mně pošle píseň, nebo ne. Když to tzv. vázne, tak pak s ní vedu takový dialog o mé představě :-). Většinou se domluvíme :-)

Co vás poslední dobou nejvíce zaujalo? Co doporučujete k poslechu?

Teď mám v uších často zpěvačku SOMI, její album Petite Afrique, taky Beccu Stevens a její poslední desku Regina, no a vše od Joni Mitchell a Billa Frisella, bez těchle dvou se neobejdu :-).

Zakladatel skupiny Šum svistu Miloš Vacík: Mám rád pouštní blues pro jeho jedinečnou …
Tyrion Lannister, děvkař, ochlasta i schopný úředník. Znáte role slavného “skřeta” ze…

Michal KořánVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější