Sziget 2019: Poslední šance pro české talenty: Vyhrajte soutěž a staňte se hvězdou festivalu | Reflex.cz
nahoru

Sziget 2019: Poslední šance pro české talenty: Vyhrajte soutěž a staňte se hvězdou festivalu

red27. února 2019 • 13:35
Sziget 2019: Poslední šance pro české talenty: Vyhrajte soutěž a staňte se hvězdou festivalu
foto: Rockstar Photographers

Pokud si myslíte, že máte hudební talent, nebojíte se výzev a chtěli byste si v létě užít pořádnou jízdu, máte do konce února šanci přihlásit se do zajímavé soutěže a získat možnost zahrát si na jednom z nejprestižnějších festivalů Evropy. Pokud do zítřka, tedy do 28. února pošlete přihlášku do soutěže Jednou ranou na Sziget, budete vybráni do finálového kola a v něm přesvědčíte o svých kvalitách diváky finálového květnového koncertu, získáte exklusivní odměnu – zahrajete si na srpnovém festivalu Sziget 2019 v Budapešti. Spolu s vámi vystoupí například i Ed Sheeran, Foo Fighters, Florence + The Machine, Twenty One Pilots, The 1975, Martin Garrix, Post Malone, James Blake nebo Franz Ferdinand a stovky dalších.

Do soutěže pro kapely a hudebníky z České republiky, která je rozdělena do dvou kol, se mohou přihlásit interpreti a kapely v širokém žánrovém rozpětí, od alternativy přes rock až po elektronickou hudbu, a to do 28. února. Podmínka účasti v soutěži je jednoduchá – zapojit se mohou interpreti s trvalým pobytem v ČR, nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75 procent.

Festival Sziget odhalil další jména: Post Malone, James Blake nebo Franz Ferdinand

Porota ve složení Leila Chadalíková (Reflex), Zdeněk Neusar (Frontman CZ), Přemysl Štěpánek (Sziget), Michaela Tučová (Sziget - CZ), Silvia Turnerová (Sziget - SK), Jan Balušek (Musicserver) a David Peltán (Kulturne.com do 12. března vybere tři kapely, které postoupí do finálového kola soutěže. Vybranou trojici finálových kapel čeká koncert, který se uskuteční 15. května v Café V lese, kde bude vyhlášen i vítěz soutěže. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu – každý návštěvník koncertu s platnou vstupenkou bude moci hlasovat pro svého favorita.

“Snažíme se dát příležitost mladým a talentovaným kapelám, které mají ambice se ukázat i na zahraniční scéně. Neomezujeme soutěž žádným žánrem, je otevřena všem, ale kvalita a šance mezinárodního uplatnění v budoucnu bude pro postup do finále rozhodujícím faktorem.” říká zástupce festivalu Sziget Přemysl Štěpánek.

Jak se přihlásit? Pošlete email na soutez@szigetfestival.cz (do 28. 2. 2019), který bude obsahovat: název kapely, link na jeden videoklip, odkaz na webovou prezentaci a samozřejmě kontakt na zodpovědného zástupce kapely.

Kompletní znění pravidel a termíny najdete na webu soutěže >>>

Obrovská party na legendárním Ostrově svobody

Dvacátý sedmý ročník festivalu Sziget se jako každý rok uskuteční na zeleném ostrově Óbudai v centru Budapešti od 7. 8. do 13. 8. 2019. Na jeden týden v srpnu se promění ostrov v srdci maďarské metropole na legendární Ostrov svobody a přivítá Szigeťany z více než 100 zemí světa. Během festivalu se odehraje více než 200 koncertů a stovky dalších vystoupení divadel a umělců z celého světa, a to na více než 50 místech celého areálu. Obrovský ostrov s denní kapacitou areálu přes 85 000 návštěvníků nabízí nadstandardní komfort všem Szigeťanům a v posledních letech je řada jednotlivých dní festivalu vyprodána.

Colours of Ostrava 2019: Na festival zamíří francouzská zpěvačka ZAZ. Přijede už potřetí

Festival Sziget nedávno získal na European Festival Awards 2017 již podruhé cenu v kategorii Line – Up of the Year. Porazil tak 10 nejlepších evropských festivalů, mezi nimiž bylo i Glastonbury, Roskilde a Lollapalooza. Více informací o festivalu najdete na www.szigetfestival.com/cz/.

Doposud oznámený line-up pro Sziget 2019 najdete na webu festivalu >>>

Janek Rubeš: Praha by mohla Hrad zavřít, kontroly jsou šílenství, v centru města už…
Marek Stoniš: Otec a matka končí, bude jen očíslovný rodič. Říká se tomu pokrok!

redVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,740
23,080
29,240
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější