nahoru

Špionážní seriál Bez vědomí na pozadí československých socialistických osmdesátých let

23. ledna 2019 • 16:50
Špionážní seriál Bez vědomí na pozadí československých socialistických osmdesátých let
foto: ©2019 Home Box Office, Inc.

Ve špionážním seriálu Bez vědomí, které se odehrává v 80. letech v Praze, si zahrají Hattie Morahanová (Kráska a zvíře), David Nykl (Hvězdná brána) a Tatiana Pauhofová (Hořící keř). Šestidílná minisérie v produkci HBO Europe se nedávno začala natáčet v Praze, některé scény však podle tiskové mluvčí HBO Pavly Brožkové budou dotočeny v Londýně.

Bez vědomí je televizním scenáristickým debutem Ondřeje Gabriela. Jako režisér se vrací světoznámý tvůrce reklam Ivan Zachariáš, který už pro HBO Europe natočil společně s Alicí Nellis Pustinu. Odborným poradcem jim byl H. K. Melton, spolupracovník CIA a uznávaný expert na špionážní techniku, producenty za HBO Europe jsou Tereza Polachová a Steve Matthews. Série vzniká v produkci společnosti ETAMP Film.

Děj se odehrává na podzim 1989, kdy se sovětské impérium otřásá v základech. Ve vzduchu visí změna; neví se však, kdy přijde a jakou podobu bude mít. Profesionální houslistka Marie a její politicky aktivní manžel Viktor se po dvanácti letech londýnského exilu vracejí do Prahy na návštěvu rodiny. Marie ovšem skončí v nemocnici, a když se probere z bezvědomí, její manžel je pryč a nikdo neví, kam zmizel.

Bez vědomí se odehrává v předvečer a v průběhu bouřlivých politických změn v Československu, a proto je premiéra seriálu symbolicky stanovena na konec roku 2019, kdy budou probíhat oslavy třicátého výročí sametové revoluce.

 

Diskuse ke článku