nahoru

Bittová, Dusilová a Načeva vyrážejí na turné. Podívejte se na jejich první společný videoklip

red 23. října 2018 • 16:39
Bittová / Dusilová / Načeva: Spolu - Na Svahu II
• video: 
bittova-dusilova-naceva.cz

Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva patří mezi hudební ikony české alternativní scény. Kromě letošního turné si dámy pro fanoušky připravily také historicky první videoklip. Píseň Na Svahu II byla natočena v rámci loňského koncertu a ukazuje zcela jedinečnou hudební energii mezi zpěvačkami. V posledním listopadovém týdnu odehrají tři fenomenální umělkyně společně sedm koncertů v šesti městech po celé České republice. Tato vystoupení budou pravděpodobně poslední možností vidět trio na jednom pódiu, Ivu Bittovou navíc čeká koncertní pauza až do jara 2020.

"Stojíš v krajině a koukáš do nekonečna...to lze jen v přírodě." Touto poetickou větou přibližuje píseň Na Svahu II autorka hudby Monika Načeva. Vlastními aranžemi skladbu obohatila Lenka Dusilová, která se ke spolupráci vyjadřuje následovně: „Velice mě bavilo vymýšlet novou hudební aranž Na Svahu II, kdy jsem pracovala jen s Moničinou zpěvovou linkou aniž bych znala původní verzi této písně. Pilotní skladba Na Svahu II je nejpřístupnějším náhledem do našeho společného hudebního světa a souzvuku, který se na záznamu rozvíjí do více experimentálních ploch  v kontrastu s akustickými písněmi, které může posluchač zažít ať ze záznamu či na budoucích koncertech.“

Celý klip najdete zde:

Text ke skladbě napsal český básník, prozaik a hudebník Jáchym Topol. Díky vzájemné synergii tří fenomenálních zpěvaček vznikl videoklip z živého koncertu, jež ukazuje dokonalou fúzi žánrů, komorní atmosféru a silnou ženskou energii, jež intenzivně prostupuje všemi společnými koncerty.

Překvapení

“K tvorbě a umělecké činnosti patří překvapení, protože vždycky, když je člověk příjemně překvapený, přichází k sebepoznání nebo musí reagovat,” říká k umělecké interakci Iva Bittová a dodává: “To mám ráda, je to součást té hry, proto mě baví improvizovat. Když někoho zaskočím nebo někdo zaskočí mě, mám z toho radost.”

Zažít na vlastní oči a uši Ivu Bittovou, Lenku Dusilovou a Moniku Načevu na jednom pódiu je doslova neopakovatelným zážitkem. Nadcházející koncerty jsou nejspíš poslední šancí, jak zažít všechny tři dámy pohromadě. Iva Bittová ohlásila koncertní pauzu od začátku roku 2019  až do jara  2020. Další koncerty tria nejsou zatím v plánu.

SPOLU: Bittová / Dusilová / Načeva, tak zní název turné, jež propojuje tři výjimečné zpěvačky zcela odlišných žánrů. Když loni na podzim oznámily čtyři společné koncerty, vstupenky byly vyprodány v řádu hodin, potažmo dní. Letošní série sedmi koncertů začíná 23. listopadu v Českých Budějovicích, pokračuje přes Pardubice, Brno, Ostravu, Prahu do Jablonce nad Nisou, kde 30. listopadu odehraje trio poslední koncert. Již měsíce beznadějně vyprodaná Praha bude jako jediná hostit Ivu Bittovou, Lenku Dusilovou a Moniku Načevu dva večery po sobě.

Spolu: Bittová/Dusilová/Načeva

23.11. pá České Budějovice - KD Vltava - 19:30

24.11. so Pardubice - KD Hronovická - 19:30

26.11. po Brno - Sono centrum - 19:30

27.11. út Ostrava - Evangelický kostel - 19:30

28.11. st Praha - Palác Akropolis - 19:30 (VYPRODÁNO)

29.11. čt Praha - Palác Akropolis - 19:30 (VYPRODÁNO)

30.11. pá Jablonec nad Nisou - Eurocentrum - 19:30

red
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.