nahoru

Robert Redford končí. Slavný herec opouští stříbrné plátno a loučí se krásným filmem

Martin Bartkovský, ČTK 7. srpna 2018 • 15:12
Video se připravuje ...
Old Man and the Gun. Poslední film Roberta redforda
• video: 
Facebook.com/Old Man and the Gun

Robert Redford ohlásil konec své herecké kariéry. V rozhovoru s časopisem Entertainment Weekly řekl, že hodlá s herectvím skončit po podzimní premiéře svého nového filmu The Old Man and the Gun. Premiéra v USA je ohlášená na 28. září. Krásný film o stárnoucím zloději se představuje v ukázce, kterou najdete ve videu v úvodu článku s českými titulky. Podívejte se.

"Nikdy neříkej nikdy, ale došel jsem k závěru, že hraní pro mne skončilo, hodlám odejít, protože se tomu věnuji od svých 21 let. Myslím, že toho je dost. A proč neodejít s něčím optimistickým a pozitivním?" řekl jednaosmdesátiletý herec, který v novém filmu ztvárnil zkušeného bankovního lupiče. Snímek je založen na životě zločince Forresta Tuckera, který byl přistižen sedmnáctkrát při loupežích a pokaždé, když byl uvězněn, dokázal uprchnout. "Bylo pro mne úžasné hrát tuto ohromnou postavu v mém věku," řekl Redford o Tuckerovi, jehož "lupičská" kariéra trvala déle něž 60 let.

Redfordovým prvním významným filmem byly Bosé nohy v parku z roku 1967, v němž byla jeho partnerkou Jane Fondová. Hvězdné role sehrál pak například ve snímcích Podraz, Butch Cassidy a Sundance Kid nebo Všichni prezidentovi muži. Roku 1980 získal Oscara za režii filmu Obyčejní lidé, o 22 let později pak za celoživotní dílo. Na dotaz, zda hodlá skončit také s režií, Redford odpověděl: "To se uvidí."

Martin Bartkovský, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.