Robert Redford končí. Slavný herec opouští stříbrné plátno a loučí se krásným filmem | Reflex.cz
nahoru

Robert Redford končí. Slavný herec opouští stříbrné plátno a loučí se krásným filmem

Martin Bartkovský, ČTK7. srpna 2018 • 15:12
Old Man and the Gun. Poslední film Roberta redforda
• video: 
Facebook.com/Old Man and the Gun

Robert Redford ohlásil konec své herecké kariéry. V rozhovoru s časopisem Entertainment Weekly řekl, že hodlá s herectvím skončit po podzimní premiéře svého nového filmu The Old Man and the Gun. Premiéra v USA je ohlášená na 28. září. Krásný film o stárnoucím zloději se představuje v ukázce, kterou najdete ve videu v úvodu článku s českými titulky. Podívejte se.

"Nikdy neříkej nikdy, ale došel jsem k závěru, že hraní pro mne skončilo, hodlám odejít, protože se tomu věnuji od svých 21 let. Myslím, že toho je dost. A proč neodejít s něčím optimistickým a pozitivním?" řekl jednaosmdesátiletý herec, který v novém filmu ztvárnil zkušeného bankovního lupiče. Snímek je založen na životě zločince Forresta Tuckera, který byl přistižen sedmnáctkrát při loupežích a pokaždé, když byl uvězněn, dokázal uprchnout. "Bylo pro mne úžasné hrát tuto ohromnou postavu v mém věku," řekl Redford o Tuckerovi, jehož "lupičská" kariéra trvala déle něž 60 let.

Redfordovým prvním významným filmem byly Bosé nohy v parku z roku 1967, v němž byla jeho partnerkou Jane Fondová. Hvězdné role sehrál pak například ve snímcích Podraz, Butch Cassidy a Sundance Kid nebo Všichni prezidentovi muži. Roku 1980 získal Oscara za režii filmu Obyčejní lidé, o 22 let později pak za celoživotní dílo. Na dotaz, zda hodlá skončit také s režií, Redford odpověděl: "To se uvidí."

Proč už se nikdy nevrátí Monty Python? John je tlustý, Graham mrtvý a nikdo z nás není…
Terry Gilliam: Mrtvý už jsem byl a dostal za to 2 krabice vína. Znovu zažít to ale nechci!

Martin Bartkovský, ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,140
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější