Proč už se nikdy nevrátí Monty Python? John je tlustý, Graham mrtvý a nikdo z nás není teplý pes | Reflex.cz
nahoru

Proč už se nikdy nevrátí Monty Python? John je tlustý, Graham mrtvý a nikdo z nás není teplý pes

Veronika Bednářová, Martin Bartkovský20. července 2018 • 11:30
Terry Gilliam o Monty Python a proč to znovu nedají dohromady
• video: 
Martin Bartkovský

Terry Gilliam dokáže žertovat i o tak silných a osobních věcech, jako je smrt jeho nejlepších přátel. Svůj typický smích si neodpustil ani v momentě, když vyjmenovával důvody, proč se jejich legendární partička Monty Python už nikdy nesejde. „Graham Chap­man je pořád mrtvý. Pořád se ještě nevrátil,“ vyjmenovává jeden z mnoha důvodů, proč to nedají znovu dohromady. Tím dalším je údajně to, že byli příliš „bílí“. Dnes prý v televizní zábavné tvorbě potřebujete alespoň jednoho černocha, lesbu a psa! Více zjistíte ve videu.

Četla jsem teď, v červnu, v britských novinách, že dnes už by vaši legendární Monty Pythoni ani vzniknout nemohli, protože to byla britská humoristická skupina složená ze samých bílých mužů... Co tomu říkáte?

To bylo směšné. Ten člověk teď šéfuje humoristické tvorbě na BBC. Řekl, že dnes by něco jako Monty Pythoni nevzniklo, protože jsou to jen bílí muži z Oxfordu nebo Cambridge. Rád bych to okomentoval: je to blbec. To je trapné. To musíme mít od každé barvy jednoho, od každého pohlaví, každou trans osobu, jednoho psa? Komedie takhle nefunguje ani omylem. Jeho představa je, že musíte dát dohromady tým, který má všechny tyto různorodé prvky, aby byli všichni spokojení. Jednu holku, jednoho černocha, jednu lesbičku, jednoho gaye, jednoho vysokého člověka, jednoho malého, jednoho žlutého. To je blbost. Možná vystihuje situaci, ve které jsou velké společnosti, kde je důležitá různorodost, vítají všechny, respektive to aspoň předstírají. Ale u humoru je to nesmysl.

Oscarový Tim Robbins s kapelou hráli 140 minut. Jednu z písní věnoval Václavu Havlovi a…

Chybí vám společenství Monty Python?

Ne. Patří nám práva na seriály a filmy. Jsme obchodní partneři. Terry Jones na tom není zdravotně dobře a už není doma. Jeho tělo vypadá líp než kdy dřív, ale nevím, kdo je vevnitř. Není to ten kluk, kterého jsem znával. Graham Chap­man je pořád mrtvý. Pořád se ještě nevrátil. Já byl falešný poplach, ale on bohužel opravdová smrt, žádný článek ve Variety mu nepomohl obživnout. Michael Palin je v dobré kondici. John Cleese je dvojnásobný, než býval, takže teď jsou z něj dva lidé. S jedním tělem je teď velký dost, může zaskočit za sebe i za Grahama, jen svým tělem. A Eric se snaží vydělávat peníze. On prostě věří na peníze víc než my ostatní. A já? Nevím, jak se to stalo, ale pořád dělám jen věci, které mě baví.

Kompletní rozhovor s Terry Gilliamem v angličtině:

Celý rozhovor Reflexu s Terry Gilliamem v angličtiněVIDEO Martin Bartkovský

Celý rozhovor s Terry Gilliamem najdete v časopisu Reflex č. 29, který vychází ve čtvrtek 29. července!

Reflex 29/2018Reflex 29/2018Foto Archív

Terry Gilliam připil na úspěch svého filmu becherovkou, prohlásil se za černou lesbu a…
Ant-Man a Wasp je miniaturní marvelovka, v níž se zase jednou nehraje o galaktickou …

Veronika Bednářová, Martin BartkovskýMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější