Krásné dívky, dinosauři a veverky – vítejte na Ekhö! | Reflex.cz
nahoru

Krásné dívky, dinosauři a veverky – vítejte na Ekhö!

Richard Klíčník12. listopadu 2016 • 14:00
Krásné dívky, dinosauři a veverky – vítejte na Ekhö!
foto: Crew

Nakladatelství Crew přichází se staronovým projektem Modrá Crew, v němž v jednom svazku za přijatelných 249 Kč vyjdou hned dvě komiksová evropská alba. Lepší start jsme si nemohli přát – dvě alba francouzské řady Ekhö: Zrcadlový svět se dají označit za začátek přímo roztomilý.

Snahy vydávat evropský komiks v Česku v posledních dvaceti letech poměrně nekompromisně troskotaly a jediný, kdo zvládl Čechy přesvědčit, že album s 52 stránkami je v pohodě, byl Asterix (a i tomu to vyšlo jen proto, že kdysi vycházel na pokračování v Sedmičce, tudíž celý příběh najednou budil ve čtenářích nadšení). Se správným receptem přišla právě Crew, která začala vydávat Legendy evropského komiksu s ucelenými příběhy či více alby v jedné knize. Jejich nová Modrá Crew je kdesi mezi oběma koncepty, tudíž je otázkou, jak na ni čtenáři zareagují.

Každopádně Ekhö by zafungovat mohlo, protože podobný hravý komiks se u nás neobjevil od Trollích válek (česky 2003), které shodou okolností stejně jako Ekhö napsal scenárista Christophe Arleston. Kreslířem je tentokrát Alessandro Barbucci, z jehož práce je vám na první pohled jasné, že od dětství miloval kreslení dinosaurů, a i když si později oblíbil kreslení žen s bujnými tvary (inspiraci hledejte v japonském komiksu), ještěry umí ze všeho nejlépe. Snad právě proto jich v komiksu najdete celé stovky! Dost k tomu pomáhá, že jsou v zrcadlovém světě využíváni coby dopravní prostředky. Kam se hrabe Dinotopie!

Formanův Amadeus naživo, unavená hrdinka a masakr v komiksu
Milan Tesař 11. listopadu 2016 • 15:23

Formanův Amadeus naživo, unavená hrdinka a masakr v komiksu

Příběh je klasický: dívka jménem Mravena Draapulová je v letadle řítícím se k zemi dotázána prapodivnou veverkou, zda přijímá své dědictví. Po kladné odpovědi je spolu se svým sousedem Juriem, jejž v hrůze z pádu držela za ruku, přenesena na Ekhö. A pak už začíná dobrodružství v báječném fantasy světě, kterému šéfují (i když nikdo moc neví jak) ony podivné mluvící veverky. Mravena zdědila talentovou agenturu a navíc se ukazuje, že do ní vstupují duchové zavražděných lidí a zůstávají tak dlouho, dokud není jejich smrt objasněna.

Humor, lehká erotika a Barbucciho precizní kresba dělají z Ekhö skvělou zábavu, která se přímo ideálně hodí na odstartování nové komiksové řady. V první epizodě Mravena objasňuje smrt vlastní tety a seznamuje se s prapodivným světem, v němž se ocitla, ve druhé pak musí v Paříži vystoupit jako striptérka a zároveň osvětlit smrt následníka francouzského trůnu. A do toho se všude motají ty veverky, které mají svou vlastní, evidentně děsivou agendu.

Arleston je zkušený scenárista se smyslem pro suchý humor, který sice netvoří velké umění, ale dává čtenářům skvělé odpočinkové čtení prodchnuté krom všelijakých vtípků také lehkou erotikou. U tohoto komiksu se rozhodně nudit nebudete a určitě vás potěší informace, že v projektu Modrá Crew budou následovat další dvě epizody.

Autor Klubu rváčů: Tvůrčí psaní v psychoanalýze nahrazuje léky od valia po xanax
To bude mela: Čestným vyslancem OSN je nově komiksová Wonder Woman, tu ale hrála i…

Richard KlíčníkVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější