Tomáš Baldýnský, praotec Comebacku, se vrací v raketě. Hlavně to nandat Polákům! | Reflex.cz
nahoru

Tomáš Baldýnský, praotec Comebacku, se vrací v raketě. Hlavně to nandat Polákům!

Milan Tesař5. července 2016 • 15:21
Tomáš Baldýnský.
Tomáš Baldýnský.
• foto: 
Petr Novák, Wikipedia (CC BY-SA 3.0)

Češi prý neumějí vyrobit sitcom. Popřít tohle léta zakořeněné tvrzení přijel do Varů scenárista a kreativní producent Tomáš Baldýnský, když přivezl ochutnávku satirického seriálu Kosmo. Na podzim jej odvysílá Česká televize.

Odborné kvality nechť detailně posoudí kolegyně Darina Křivánková. Já se ohromně bavil, ačkoli, uznávám, hleděl jsem na plátno přes clonu skutečnosti, že Tomáš je můj kamarád, začínal v kulturním oddělení Reflexu a stál u zrodu Zeleného Raoula. Snad psaní příběhů mimozemšťana posílilo Tomášovo autorské sebevědomí, pročež se vydal do televize Nova šířit svou víru v to, že i v českých podmínkách lze napsat žánr, jenž je stejně jako komiksy veskrze americký. Začátky nebyly snadné, dobře vím, jak vysokou zaplatil daň pionýra (fyzickou i duševní), ale vykopal ze země Comeback, z něhož zejména děti udělaly s mírným zpožděním na YouTube doslova kult. Nedávný výzkum prokázal, že pro české děti je hrdinou číslo nikoli Ferda Mravenec, práce všeho druhu, ale alkoholik, špindíra a milovník metalu Ozzák.

Louis C.K., Steve Buscemi a Alan Alda v „Horace and Pete“: Drama k popukání, komedie k …

Při přípravě Kosma si Tomáš a jeho tým  položili několik jednoduchých otázek: Byla by to legrace, kdyby Češi chtěli letět na Měsíc? Nastaly by problémy s financováním, protože by kosmické dotace někdo rozkradl? Kecali by nám do toho Rusáci a Brusel? Sponzoroval by let Andrej Babiš s tím, že za to něco bude chtít? Budou tvořit posádku podivíni? Jelikož na všechny otázky zazněla kladná odpověď, máme tu po Čtvrté hvězdě další artikl na poli televizní zábavy, který se ČT nemusí stydět vyvážet. V případě Kosma minimálně do zemí visegrádské čtyřky, s nimiž se tvůrci opravdu nemažou. Copak lze dopustit, aby Poláci dorazili na Měsíc dřív než my?

Týdenní dekomprese: Britský skluz, Temný případ 3, Sicario 2 a Hra o trůny na čekačce
10 nejlepších televizních seriálů podle Kopřivy a Pavlovského
Darek Šmíd 13. června 2016 • 12:22

10 nejlepších televizních seriálů podle Kopřivy a Pavlovského
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější