Tomáš Baldýnský, praotec Comebacku, se vrací v raketě. Hlavně to nandat Polákům! | Reflex.cz
nahoru

Tomáš Baldýnský, praotec Comebacku, se vrací v raketě. Hlavně to nandat Polákům!

Milan Tesař5. července 2016 • 15:21
Tomáš Baldýnský.
Tomáš Baldýnský.
• foto: 
Petr Novák, Wikipedia (CC BY-SA 3.0)

Češi prý neumějí vyrobit sitcom. Popřít tohle léta zakořeněné tvrzení přijel do Varů scenárista a kreativní producent Tomáš Baldýnský, když přivezl ochutnávku satirického seriálu Kosmo. Na podzim jej odvysílá Česká televize.

Odborné kvality nechť detailně posoudí kolegyně Darina Křivánková. Já se ohromně bavil, ačkoli, uznávám, hleděl jsem na plátno přes clonu skutečnosti, že Tomáš je můj kamarád, začínal v kulturním oddělení Reflexu a stál u zrodu Zeleného Raoula. Snad psaní příběhů mimozemšťana posílilo Tomášovo autorské sebevědomí, pročež se vydal do televize Nova šířit svou víru v to, že i v českých podmínkách lze napsat žánr, jenž je stejně jako komiksy veskrze americký. Začátky nebyly snadné, dobře vím, jak vysokou zaplatil daň pionýra (fyzickou i duševní), ale vykopal ze země Comeback, z něhož zejména děti udělaly s mírným zpožděním na YouTube doslova kult. Nedávný výzkum prokázal, že pro české děti je hrdinou číslo nikoli Ferda Mravenec, práce všeho druhu, ale alkoholik, špindíra a milovník metalu Ozzák.

Louis C.K., Steve Buscemi a Alan Alda v „Horace and Pete“: Drama k popukání, komedie k …

Při přípravě Kosma si Tomáš a jeho tým  položili několik jednoduchých otázek: Byla by to legrace, kdyby Češi chtěli letět na Měsíc? Nastaly by problémy s financováním, protože by kosmické dotace někdo rozkradl? Kecali by nám do toho Rusáci a Brusel? Sponzoroval by let Andrej Babiš s tím, že za to něco bude chtít? Budou tvořit posádku podivíni? Jelikož na všechny otázky zazněla kladná odpověď, máme tu po Čtvrté hvězdě další artikl na poli televizní zábavy, který se ČT nemusí stydět vyvážet. V případě Kosma minimálně do zemí visegrádské čtyřky, s nimiž se tvůrci opravdu nemažou. Copak lze dopustit, aby Poláci dorazili na Měsíc dřív než my?

Týdenní dekomprese: Britský skluz, Temný případ 3, Sicario 2 a Hra o trůny na čekačce
10 nejlepších televizních seriálů podle Kopřivy a Pavlovského
Darek Šmíd 13. června 2016 • 12:22

10 nejlepších televizních seriálů podle Kopřivy a Pavlovského
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější