Karlovy Vary: Jean Reno převezme cenu | Reflex.cz
nahoru

Vary hlásí další hvězdu: přijede drsňák i komik Jean Reno

BED29. června 2016 • 11:13
Vary hlásí další hvězdu: přijede drsňák i komik Jean Reno
foto: Gaumont

Francouzský herec španělského původu Jean Reno, kterého znáte jako Leona nebo rytíře Godefroye z kultovní filmové série Návštěvníci, si jede do Varů pro Cenu prezidenta MFF KV za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Cenu převezme 4. července ve 22.30 ve Velkém sále Thermalu, kde bude na jeho počest uveden snímek Luka Bessona Leon.

Určitě si na ten snímek z roku 1994, který měl pro kariéru Jeana Rena zásadní význam, pamatujete: Leon je prvotřídní nájemný vrah, jenž vykonává svou „špinavou“ práci s chirurgickou přesností. Když se ale přede dveřmi jeho bytu objeví dvanáctiletá Mathilda, rutinní život osamělého muže nabere nečekaný směr. Kultovní thriller Luka Bessona se stal milníkem herecké kariéry Jeana Rena, který dokázal postavu uzavřeného zabijáka obdařit neodolatelnou svůdností; za svůj výkon tehdy získal druhou nominaci na Césara.

Leon.VIDEO YouTube

Mezinárodní popularitu přinesla této výrazné herecké osobnosti právě spolupráce s režisérem Lukem Bessonem na filmech Magická hlubina (Le Grand bleu, 1988) – Reno byl za výkon v tomto filmu nominován na Césara – či Brutální Nikita (Nikita, 1990, v roli Viktora Čističe).

Díky tomu se brzy prosadil také ve velkorozpočtových hollywoodských filmech — Mission: Impossible (1996), Ronin (1998), Godzilla (1998), Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code, 2006).

Ronin.VIDEO YouTube

Jean Reno úspěšně střídá polohy drsných mužů v akčních filmech – dva díly krimi Purpurové řeky (Les Rivières pourpres, 2000, 2004), Říše vlků (L’Empire des loups, 2005), Nemilosrdní (Antigang, 2015) — s komediálními rolemi – především ve filmové sérii Návštěvníci (Les Visiteurs). Za roli rytíře Godefroye, který se omylem dostane ze středověku do současnosti, v prvním z těchto filmů si odnesl svou třetí nominaci na Césara.

15 důvodů, proč jet letos na festival do Varů
VERONIKA BEDNÁŘOVÁ 28. června 2016 • 15:27

15 důvodů, proč jet letos na festival do Varů

Co všechno můžete na festivalu ve Varech zažít s Reflexem – už od pátku!
Nová kůže ve Varech: držitel Césara Sergi López přiveze do Varů tajemný thriller

BEDVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,020
29,200
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější