Nová kůže ve Varech: držitel Césara Sergi López přiveze do Varů tajemný thriller | Reflex.cz
nahoru

Nová kůže ve Varech: držitel Césara Sergi López přiveze do Varů tajemný thriller

KAT22. června 2016 • 17:00
Nová kůže ve Varech: držitel Césara Sergi López přiveze do Varů tajemný thriller
foto: kviff.com

Oceňovaný katalánský herec Sergi López doprovodí na MFF KV společně s herečkou Emmou Suárezovou soutěžní snímek režisérů Isakiho Lacuesty a Isy Campoové Nová kůže. Jak asi drama o hledání identity obstojí v konkurenci dalších jedenácti snímků (včetně Hřebejkovy Učitelky a Němcova Vlka z Královských Vinohrad) před pětičlennou hlavní porotou, v níž letos zasedne i Martha Issová?

Příběh teenagera Lea je zamlžený ztrátou paměti. Jednoho dne zjistí, že se kdysi jmenoval Gabriel a že se před osmi lety při rodinné tragédii ztratil v Pyrenejích. Většina obyvatel městečka, kde chlapec kdysi se svou rodinou žil a do nějž se po letech náhodou vrací, ho dávno pohřbila. Včetně vlastní mámy… Leo/Gabriel pátrá po své identitě a hledá ztracenou vazbu k matce. Je však opravdu tím, za koho se vydává? A co jeho návrat způsobí v síti vztahů mezi obyvateli španělského maloměsta?

Ve Varech se zas bude stát fronta na Almodóvara. Tentokrát na ženské drama Julieta

Původem barcelonský herec Sergi López hraje díky své divoké vizáži především všemožné padouchy. Studoval v Paříži, takže po studiích debutoval hlavní rolí ve francouzském romantickém snímku režiséra Manuela Poiriera La petite amie d´Antonio (1991). Spolupráci s tímto režisérem si několikrát zopakoval, největší úspěch zaznamenal snímek Western (1997), oceněný na MFF v Cannes a nominovaný na několik Césarů. Za milostný příběh Frédérika Fonteynea Pornografický vztah (1999) si pak López odnesl herecká ocenění z festivalu v Benátkách. O rok později získal za titulní roli ve snímku Dominika Molla Harry to s vámi myslí dobře Césara i Evropskou filmovou cenu, zářil i v dramatu Stephena Frearse Špína Londýna (2002) nebo jako kapitán Vidal v mysteriózním dramatu Guillerma del Tora Faunův labyrint (2006), jenž získal tři Oscary v technických kategoriích, Cenu BAFTA pro nejlepší neanglicky mluvený film a několik desítek dalších mezinárodních ocenění.

Trailer k filmu Nová kůžeVIDEO kviff.com

Ve Varech jsme Sergiho Lópeze viděli už dvakrát; v dramatech Tango libre (2012) a Něha (2013). Jaký bude potřetí, se dozvíme 4. července ve Velkém sále Thermalu.

KAT


Klíčová slova: Karlovy Vary


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější