nahoru

Nová kůže ve Varech: držitel Césara Sergi López přiveze do Varů tajemný thriller

KAT22. června 2016 • 17:00
Nová kůže ve Varech: držitel Césara Sergi López přiveze do Varů tajemný thriller
foto: kviff.com

Oceňovaný katalánský herec Sergi López doprovodí na MFF KV společně s herečkou Emmou Suárezovou soutěžní snímek režisérů Isakiho Lacuesty a Isy Campoové Nová kůže. Jak asi drama o hledání identity obstojí v konkurenci dalších jedenácti snímků (včetně Hřebejkovy Učitelky a Němcova Vlka z Královských Vinohrad) před pětičlennou hlavní porotou, v níž letos zasedne i Martha Issová?

Příběh teenagera Lea je zamlžený ztrátou paměti. Jednoho dne zjistí, že se kdysi jmenoval Gabriel a že se před osmi lety při rodinné tragédii ztratil v Pyrenejích. Většina obyvatel městečka, kde chlapec kdysi se svou rodinou žil a do nějž se po letech náhodou vrací, ho dávno pohřbila. Včetně vlastní mámy… Leo/Gabriel pátrá po své identitě a hledá ztracenou vazbu k matce. Je však opravdu tím, za koho se vydává? A co jeho návrat způsobí v síti vztahů mezi obyvateli španělského maloměsta?

Ve Varech se zas bude stát fronta na Almodóvara. Tentokrát na ženské drama Julieta

Původem barcelonský herec Sergi López hraje díky své divoké vizáži především všemožné padouchy. Studoval v Paříži, takže po studiích debutoval hlavní rolí ve francouzském romantickém snímku režiséra Manuela Poiriera La petite amie d´Antonio (1991). Spolupráci s tímto režisérem si několikrát zopakoval, největší úspěch zaznamenal snímek Western (1997), oceněný na MFF v Cannes a nominovaný na několik Césarů. Za milostný příběh Frédérika Fonteynea Pornografický vztah (1999) si pak López odnesl herecká ocenění z festivalu v Benátkách. O rok později získal za titulní roli ve snímku Dominika Molla Harry to s vámi myslí dobře Césara i Evropskou filmovou cenu, zářil i v dramatu Stephena Frearse Špína Londýna (2002) nebo jako kapitán Vidal v mysteriózním dramatu Guillerma del Tora Faunův labyrint (2006), jenž získal tři Oscary v technických kategoriích, Cenu BAFTA pro nejlepší neanglicky mluvený film a několik desítek dalších mezinárodních ocenění.

720p 480p 360p 240p
Trailer k filmu Nová kůžeVIDEO kviff.com

Ve Varech jsme Sergiho Lópeze viděli už dvakrát; v dramatech Tango libre (2012) a Něha (2013). Jaký bude potřetí, se dozvíme 4. července ve Velkém sále Thermalu.

KAT


Klíčová slova: Karlovy VaryDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,710
29,250
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější