Hermiona černoška? Fandové Harryho Pottera se přou o divadelní hru | Reflex.cz
nahoru

Hermiona černoška? Fandové Harryho Pottera se přou o divadelní hru

Mav, ČTK21. prosince 2015 • 20:00
Nová Hermiona. A který je vlastně Harry a který Ron?
Nová Hermiona. A který je vlastně Harry a který Ron?
• foto: 
Simon Annand

J. K. Rowlingová zase nabourala představy některých fanoušků své série o mladém čaroději. Nejprve šokovala informací, že Harryho guru a školní ředitel Albus Brumbál je gay, teď připouští, že jeho nejlepší kamarádka je vlastně možná černoška.

Stejně jako ředitelovu sexuální orientaci, i barvu kůže šprtky Hermiony neřeší autorka v knihách samotných, nýbrž v diskusích okolo. Aktuálně se jedná o chystanou divadelní hru o dospělém Harrym Potterovi a o obsazení hlavních rolí.

Výběr umělců do tří hlavních rolí přátel z dětství Harryho Pottera, Hermiony Grangerové a Rona Weasleyho oznámila produkce chystané hry Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prokleté dítě) dnes. Jména představitelů mužských rolí - Jamieho Parkera a Paula Thornleyho - emoce příliš nevzbudila. Na sociálních sítích se však okamžitě rozhořela debata, zda Hermionu, kterou v úspěšných filmových adaptacích ztvárnila bělošská herečka Emma Watsonová, může hrát Noma Dumezweniová původem ze Svazijska.

Podle Rowlingové je to dobrá volba a barva Hermioniny pleti nebyla v knihách nikdy určena. Na Twitteru připomněla, že má dívka "hnědé oči, kudrnaté vlasy a je velmi chytrá". Dlužno dodat, že filmová adaptace věrná nebyla, Emma Watsonová ji hraje s vlasy rovnými. "Bílá kůže nikdy nebyla stanovena," dodává nicméně autorka s tím, že "Rowlingová černou Hermionu žere".

Hra se široké veřejnosti představí 30. července v londýnském Palace Theatre, bude se odehrávat 19 let po porážce Voldemorta. Harry Potter bude přepracovaným zaměstnancem Ministerstva kouzel se starostí o tři děti, zatímco jeho nejmladšího syna Albuse Severuse čeká boj s "tíhou nechtěného rodinného odkazu". "Otec i syn se dozví nepříjemnou pravdu: temnota někdy přichází z nečekaných míst," uvedl jeden z producentů při představování hry letos v říjnu. Drama bude mít dvě části, které bude možné zhlédnout najednou či dva dny po sobě.

Knih J. K. Rowlingové o Harrym Potterovi se prodalo více než 450 milionů kusů v překladech do 78 jazyků. Filmy na motivy knih vydělaly po celém světě více než sedm miliard dolarů (174 miliard Kč).

Mav, ČTK


Klíčová slova: potter, fantasy, divadlo, filmy


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,740
23,100
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější