nahoru

Cameron Diaz „získala“ cenu jako nejhorší herečka roku. A to hned dvakrát

ČTK, arb22. února 2015 • 17:00
Cameron Diaz
Cameron Diaz
• foto: 
Profimedia.cz

Americké filmové hvězdy Cameron Diazová a Kirk Cameron "vyhráli" v sobotu anticeny Zlatá malina v kategoriích nejhorší herečka a herec minulého roku. V rámci nejnovějšího vyhlášení nejhorších filmových počinů byla Diazová takto oceněna hned nadvakrát, a to za role ve filmech Jedna za všechny a Sex Tape.

Cameron zase "zazářil" v komedii Kirk Cameron's Saving Christmas, která se stala vůbec největším propadákem. Zlaté maliny dostal film také v kategoriích nejhorší film, nejhorší dvojice na plátně a nejhorší scénář.

Anticen se dočkal i další filmový favorit „Transformers: Zánik“, a to za nejhorší režii v podání Michaela Baye a nejhoršího herce ve vedlejší roli.

Maliny začaly být udělovány v roce 1980 jako protipól filmových Oscarů, v jejichž předvečer se tyto anticeny udělují. Také nominace na Zlaté maliny předcházejí vyhlášení oscarovských nominací. Letos se rozdělovaly už po pětatřicáté.

Loni sklidilo nejvíce nelichotivých ocenění akční sci-fi Po zániku Země a povídková komedie Mládeži nepřístupno. Oba filmy dostaly po třech malinách.

Držitelé cen si pro ně jen zřídka přijdou osobně. Toto pravidlo porušila například Sandra Bullocková, která si v roce 2010 přišla pro malinu za nejhorší herečku a nejhorší pár na plátně za film Slečna zamilovaná, a následující večer převzala Oscara pro nejlepší herečku v hlavní roli za film Zrození šampiona.

ČTK, arb


Diskuse ke článku