KVIFF.TV přinese živě všechny důležité okamžiky 57. ročníku KVIFF divákům po celém světě. Ještě před začátkem festivalu uvede i filmy z loňského ročníku

KVIFF.TV přinese živě všechny důležité okamžiky 57. ročníku KVIFF divákům po celém světě. Ještě před začátkem festivalu uvede i filmy z loňského ročníku Zdroj: red

KVIFF.TV přinese živě všechny důležité okamžiky 57. ročníku KVIFF divákům po celém světě. Ještě před začátkem festivalu uvede i filmy z loňského ročníku
KVIFF.TV přinese živě všechny důležité okamžiky 57. ročníku KVIFF divákům po celém světě. Ještě před začátkem festivalu uvede i filmy z loňského ročníku
KVIFF.TV přinese živě všechny důležité okamžiky 57. ročníku KVIFF divákům po celém světě. Ještě před začátkem festivalu uvede i filmy z loňského ročníku
KVIFF.TV přinese živě všechny důležité okamžiky 57. ročníku KVIFF divákům po celém světě. Ještě před začátkem festivalu uvede i filmy z loňského ročníku
KVIFF.TV přinese živě všechny důležité okamžiky 57. ročníku KVIFF divákům po celém světě. Ještě před začátkem festivalu uvede i filmy z loňského ročníku
9
Fotogalerie

KVIFF.TV přinese živě všechno důležité z letošního festivalu divákům po celém světě. Uvede i filmy z loňského ročníku

Ani letos nebude na karlovarském festivalu chybět filmová platforma KVIFF.TV, která ve svém vysílání KVIFF.TV LIVE zprostředkuje divákům po celém světě všechny klíčové okamžiky 57. ročníku. Festivalového programu a života se pak hlouběji dotkne i v několika původních pořadech. K těm již tradičním, kterými jsou například Festivalové zprávy se Sašou Michailidisem a Ianem Willoughby, pořad Meet the Filmmakers, KVIFF Guide s Jankem Rubešem nebo karlovarský speciál Prostor KVIFF X Čestmíra Strakatého, letos přibudou nové a diváci se mohou ve vysílání těšit i na nové tváře: Kovyho, Gabrielu Heclovou, Arnošta Frauenberga, Nelu Berg nebo Karolínu Kočí. Stejně jako loni mohou návštěvníci přímo v Karlových Varech zavítat i na živou stage KVIFF.TV — do KVIFF.TV Parku — a zúčastnit se přes den natáčení některých pořadů nebo večer vyrazit na drink a hudební program.

Nedočkavým filmovým fanouškům nabídne KVIFF.TV zajímavý program ještě před začátkem festivalu. Stávající filmovou knihovnu více než 600 filmů totiž 15. června obohatí celovečerní dokument PSH: Nekonečný příběh, vítěz Ceny diváků deníku Právo na 56. ročníku festivalu. Ten KVIFF.TV uvede v exkluzivní online premiéře. Vedle něj si diváci už nyní mohou vychutnat i více než 20 filmů, které prošly loňským ročníkem KVIFF, ve speciální kolekci. To vše přímo na www.kviff.tv a nově i v TV aplikacích.

„Prolnutí KVIFF a jeho ,mladšího sourozence’ KVIFF.TV nabývá na intenzitě, stále zřetelnější je kýžený cíl — festivalový fanoušek se po návratu z Karlových Varů uchýlí ke KVIFF.TV, aby zde po zbytek roku nalezl ty nejlepší filmy z předchozích festivalových ročníků, ale i jim podobné v řadě precizně vyladěných kolekcí. Soudě podle rostoucího počtu návštěvníků platformy si nadšení z programové nabídky tohoto mladého a elegantně dravého hráče nenechává pro sebe. Udržet toto nadšení je pro nás vzrušujícím závazkem,“ říká Karel Och, umělecký ředitel KVIFF a šéf obsahu KVIFF.TV.

Hvězdy na dotek, rozhovory a soutěže pro diváky ve vysílání KVIFF.TV LIVE

Vedle již zmíněných rozhovorových pořadů, kterými jsou Prostor KVIFF X, Meet the Filmmakers nebo pořad Meet & Greet, představující každý den delegace filmů z Hlavní soutěže, se mohou diváci KVIFF.TV LIVE těšit i na další formáty zrcadlící filmový program. Vybrané filmy z letošního ročníku festivalu okomentuje dramaturgický tým v čele s uměleckým ředitelem Karlem Ochem v pořadu Film Brief. Curator’s Choice zase poodhalí zákulisí výběru filmů do soutěžních sekcí. V sérii videoportrétů Proxima Faces diváci načerpají inspiraci od mladých talentů, jejichž filmy budou uvedeny v soutěži Proxima. Rozhovorů s tvůrci se návštěvníci festivalu mohou také zúčastnit při natáčení diskuze KVIFF Talks s hvězdnými hosty nebo pořadu Meet & Greet, který probíhá denně v KVIFF.TV Parku a je souběžně živě přenášen na KVIFF.TV LIVE.

Tradičním praktickým průvodcem labyrintem festivalového života bude Janek Rubeš a jeho pořad KVIFF Guide. Perličky z programu pro mladé návštěvníky bude nově vybírat Gabriela Heclová ve svém každodenním pořadu Dobré ráno, Vary! a přímo na filmové projekce vyrazí Kovy se svým novým pořadem KOVY ve Varech.

Živé přenosy premiér, příjezdů delegací na červený koberec nebo úvodů před filmy mohou diváci sledovat v reálném čase v lineárním vysílání KVIFF.TV nebo si je ze záznamu pustit kdykoli později. Lineární vysílání najdou diváci buď přímo na www.kviff.tv, a to v počítači, tabletu nebo telefonu, nebo v mobilní festivalové aplikaci Vodafone KVIFF Guide. Přímo na www.kviff.tv pak najdou i všechny původní pořady. Veškerý videoobsah z festivalu je zdarma dostupný divákům po celém světě, a to v českém a/nebo anglickém jazyce s titulky.

KVIFF.TV Park: diskuze, rozhovory, setkání s tvůrci, hudba, party a kvalitní drinky

 Multifunkční festivalové centrum KVIFF.TV Park letos už podruhé nabídne bohatý celodenní program, otevřený všem návštěvníkům festivalu. Najdou ho v bezprostředním sousedství Hotelu Thermal, kde bude otevřen vždy od 11 hodin dopoledne do 3 hodin ráno. Úplně poprvé své pomyslné brány otevře v pátek 30. června ve 14:00.

„Mnoho let jsme přemýšleli, jak co nejlépe využít prostor vedle Hotelu Thermal, až jsme ho na loňském ročníku vzali zcela pod svá křídla. Od začátku jsme věděli, že nechceme jít cestou nějakých jednorázových a jednoduchých řešení, proto jsme se spojili s renomovaným architektonickým studiem Chybík + Krištof, které navrhlo ambiciózní modulární stavbu tak, aby co nejvíce respektovala kontext, ve kterém se nachází. Přáli jsme si vytvořit prostor, ve kterém se mimo filmové projekce budou potkávat filmoví tvůrci i běžní diváci a v tomto směru KVIFF.TV Park naplnil naše očekávání. Letos už máme na co navazovat a festivaloví návštěvníci se opět mohou těšit na celodenní bohatý program,“ říká výkonný ředitel KVIFF Kryštof Mucha.

Pravidelným denním programem od 11:00 do 20:00 budou návštěvníky provázet nové moderátorské tváře: Kovy, Janek Rubeš, Gabriela Heclová, Arnošt Frauenberg, Nela Berg, Ian Willoughby nebo Louise Højgaard Johansen.

Od soboty 1. července mohou diváci každý den ve 14 hodin dorazit na natáčení pořadu Prostor KVIFF X, ve kterém Čestmír Strakatý zpovídá festivalové hosty. Dalším pravidelným programem bude setkání s delegacemi filmů v Hlavní soutěži Meet & Greet, které probíhá od neděle 2. července do pátku 7. července, a to dvakrát denně v pravidelných časech ve 13:15 a 16:00. Mezi hosty Meet & Greet nebudou chybět ani delegace českých filmů v Hlavní soutěži, filmu Úsvit režiséra Matěje Chlupáčka a snímku Citlivý člověk Tomáše Kleina. Dalším pravidelným programem bude každovečerní KVIFF.TV kvíz by CAMPARI v 18:30, ve kterém si návštěvníci KVIFF.TV Parku budou moci prověřit své filmové znalosti a vyhrát zajímavé věcné ceny od KVIFF.TV a partnerů. Hned od prvního festivalového večera 30. června mohou návštěvníci počítat také s atraktivním hudebním programem a drinky v centrální CAMPARI Lounge. Těm bude denně patřit čas od 20:00 až do ranních 3 hodin.

Novinkou v letošním programu budou stand-up komici, kteří vystoupí čtyřikrát během festivalu. Milovníci humoru se mohou těšit na osobnosti zvučných jmen: Michaela Szatmaryho, Jiřího Jakimu, Tigrana Hovakymiana, Arnošta Frauenberga a v neposlední řadě také na Ester Kočičkovou.

Návštěvníky KVIFF.TV Parku čekají také dva mimořádné dny. V úterý 4. července se KVIFF.TV Park, více než kdy jindy, ponese na italské vlně s oficiálním drinkem festivalu CAMPARI. Vedle pravidelného podvečerního aperitiva, kdy se k drinkům zdarma podávají na baru italské speciality, se tento večer koná také CAMPARI Red Passion Night. Ta vrcholí ve 22:00 koncertem společného projektu hudebníků Emmy Smetany, Jordana Haje a DJe NobodyListen. Od půlnoci pak vystoupí italská houseová hvězda, DJ Angelo Ferreri. Středa 5. července pak bude patřit Českému rozhlasu a jeho stoletému výročí. Moderátoři Lucie Výborná a Pavel Sladký se jednak ujmou pravidelných pořadů, jednak Český rozhlas na stagi KVIFF.TV Parku naživo představí i pořady vlastní.

Po celý festival budou pro návštěvníky k dispozici také partnerské zóny přímo v budově KVIFF.TV Parku. Odpočinek si mohou zpříjemnit zapůjčením deskových her či knih v zóně Luxoru, osvěžit se zmrzlinou v MAGNUM lounge, odpočinout si díky posezení KLAUS Timber nebo zahnat hlad v Rohlík Bistru. CAMPARI Lounge nabídne po celý den výběr skvělých drinků, včetně speciálního signature Negroni KVIFF 57.

Filmová platforma KVIFF.TV nezahálí ani před festivalem: nabídne filmy s hvězdami letošního ročníku i filmy z předešlých let

Streamovací platforma KVIFF.TV s kurátorovaným výběrem filmů, který vzniká pod vedením zkušeného dramaturgického týmu karlovarského festivalu ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms, nabízí ještě před festivalem filmový warm-up.

Z programu loňského ročníku festivalu ve filmové knihovně diváci najdou ve speciální kolekci více než 20 snímků, oscarový hit Všechno všude najednou, nejlepší evropský film Trojúhelník smutku, erotickou lovestory Hranice lásky, sondu do života dnešní klubové scény BANGER. V exkluzivní online premiéře 15. června tento výběr rozšíří i dokument o české rapové legendě PSH Nekonečný příběh, loňský vítěz Divácké ceny deníku Právo.

Na platformě jsou uvedeny i filmy, ve kterých září hvězdy nadcházejícího ročníku. Křišťálový glóbus přímo ve Varech letos převezme herec Russell Crowe. Jako šéfa násilného gangu ve filmu Romper Stomper si ho diváci KVIFF.TV mohou připomenout už teď. Neměli by si nechat ujít ani legendární komedii Kulový blesk, ve které spolu s Josefem Abrhámem září Daniela Kolářová, která letos převezme Cenu prezidenta festivalu. Na její přání a za osobní účasti bude film uveden také pro festivalové publikum, přímo ve Velkém sále hotelu Thermal.

Po festivalu se diváci mohou těšit na časově omezenou, speciální sekci Přidaná projekce, která bezprostředně po skončení festivalu exkluzivně představí některé z filmů uvedené na právě proběhlém ročníku.

Všechny filmy z knihovny jsou divákům dostupné k přehrání či stažení formou jednorázového nákupu, naprostou většinu filmů mohou získat s výhodným měsíčním či ročním předplatným.

Právě předplatitelé se tým KVIFF.TV rozhodl odměnit a kde jinde, než přímo na festivalu. Těšit se můžou na exkluzivní projekce pouze pro předplatitele, drink v KVIFF.TV Parku a speciální předplatitelskou kartu. Aby těch dárků nebylo málo, KVIFF.TV nadělila fanouškům k prvním narozeninám aplikaci pro chytré televize. Diváci tak své oblíbené filmy mohou nově pohodlně sledovat přímo na svém televizoru.