nahoru

Tajný koncert Reflexu na United Islands: Překvapivá kapela, známé hity i dojemné loučení

-bam- 27. června 2021 • 15:00
Tajný koncert Reflexu na United Islands - kapela Tuctovej revival s Milanem Tesařem
• video: 
reflex.cz

V pátek 24. června se v 18:00 na festivalu United Islands of Prague odhalilo hudební překvapení Reflexu. Řízná kytarová sóla prokládaná snovými klavírními kreacemi měla na svědomí kapela Tuctovej revival s frontmany Markem Hlavicou a Milanem Tesařem. Podívejte se na záznam celého vystoupení ve videu v úvodu článku.

Kapelu dal dohromady vedoucí kulturní rubriky Reflexu Milan Tesař. Ten oslovil Marka Hlavicu, původního člena tříčlenné kapely Tucet, aby společně s dalšími muzikanty nazkoušeli a zahráli dávné hity, ale i známé songy jiných kapel. Odtud tedy název Tuctovej revival. a vzpomínalo se i zesnulého člena kapely Tucet a světoznámého výrobce kytar Petera Jurkoviče, kterého v kapele zastoupili jeho dva synové.

Pro Milana Tesaře byl ale koncert speciální hlavně v tom, že se jednalo o jeho rozloučení s naším časopisem. Z redakce odchází po 31 letech a s kytarou kolem krku tak dal pořádnou tečku své více než tři dekády dlouhé jízdě v Reflexu. Podívejte se tedy na záznam a užijte si koncert.

 

-bam-
Diskuse ke článku