nahoru

Vlámské seriály míří do Brna. Mezinárodní festival Serial Killer ukáže to nejlepší z belgické televize

-bam- 4. března 2021 • 15:00
Vlámské seriály míří do Brna. Mezinárodní festival Serial Killer ukáže to nejlepší z belgické televize
foto: Serial Killer

Serial Killer je první mezinárodní televizní festival ve střední a východní Evropě, jehož čtvrtý ročník se uskuteční v Brně ve dnech 21. až 26. září 2021. Festival se soustředí na zvýraznění a propagaci nejlepších nových seriálů z žánru tzv. quality TV z regionu střední a východní Evropy, a zároveň přiváží do našeho regionu to nejlepší ze západevropské produkce. Po Dánsku, Norsku a Velké Británii to letos budou belgické seriály, belgičtí tvůrci a zástupci belgických televizí, jejichž seriály patří momentálně v evropské konkurenci mezi ty nejlepší a pro české tvůrce mohou sloužit jako skvělý inspirační zdroj.

„Jako ředitelka festivalu každoročně navštěvuji významné televizní akce a mluvím s producenty z různých koutů světa. Převládá mezi nimi názor, že v posledních letech dostává svůj zasloužený prostor výjimečná belgická televizní dramatika. Díky svému unikátnímu a autentickému stylu a přístupu k příběhům je zkrátka velmi přesvědčivá. Jsme rádi, že na ni můžeme tento rok v rámci Serial Killera upřít pozornost. Prezentováním průkopnické práce belgických vysílatelů chceme povzbudit tvůrce ze zemí střední a východní Evropy, protože právě seriály z Belgie jsou důkazem, že i v relativně malé zemi s limitovanými výrobními rozpočty je možné systematicky vytvářet mezinárodně úspěšné tituly,“ říká zakladatelka festivalu Kamila Zlatušková. „V předcházejících ročnících jsme už několik belgických seriálů uvedli, posílili jsme vazby mimo jiné se skvělou vlámskou veřejnoprávní televizí VRT, festivaloví diváci se ale mohou opět těšit i na výjimečné seriály dalších belgických komerčních i veřejnoprávních vysílatelů.“

Serial Killer byl zároveň po loňském úspěchu hodinové prezentace s názvem Killing Stereotypes about Central and Eastern Europe znovu osloven kurátory prestižního festivalu Berlinale, který se letos z důvodů koronavirové pandemie odehrává v digitálním podobě.

Festival představil ve středu 3. 3. v programové nabídce Berlinale Series pro více než 10.000 přítomných televizních a filmových profesionálů z celého světa v prezentaci s názvem Zabíjení předsudků o střední a východní Evropě, 2. díl. Dohromady prezentoval 16 nejlepších seriálů z celé východní Evropy – regionu, který byl z hlediska televizní kvality na podobných akcích dlouhodobě opomíjený.

Z českých titulů připomněl vítěze krátkometrážní soutěže z roku 2019, seriál #martyisdead internetové televize Mall.tv, který v listopadu 2020 senzačně vyhrál prestižní cenu Emmy International a má již holandského distributora, vítěze stejné soutěže ročníku 2020, seriál Terapie sdílením, fenomenální sKORO NA mizině a exkluzivně také novou a mimořádně slibnou sérii České televize s názvem Ochránce. 

V projekcích pro profesionály uvedl Serial Killer ve spolupráci s britským distributorem a Českou televizí také novou mezinárodní verzi seriálu Zrádci.

Podívejte se na první díl seriálu #martyisdead

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.