„Kristus v moči“ Evropanům nevadí. Co „Korán v moči“? To by byla válka | Reflex.cz
nahoru
Glosa Viliama Bucherta

„Kristus v moči“ Evropanům nevadí. Co „Korán v moči“? To by byla válka

Viliam Buchert3. května 2011 • 14:29
Kristus v moči
Kristus v moči
• foto: 
Wikipedia.org

Když byl teď zabit arcilotr Usáma bin Ládin, mnoho muslimů ve světě protestovalo, že Američané znesvětili jeho tělo, protože vykonali pohřeb do moře. Naproti tomu, když Muzeum současného umění ve francouzském Avignonu vystavovalo v dubnu fotografii s názvem „Kristus v moči“, většina Evropanů mlčela. Tělo Ježíše Krista ponořeného v moči považují za „umělecké dílo“. Bohužel, naše civilizace se tím sama posílá do pekel.

 

Autorem snímku „Piss Christ“ je americký fotograf z New Yorku, Andres Serrano (50). Své „dílo“, ve kterém je krucifix s Kristem ponořený ve skleněné nádobě s údajnou močí, vytvořil už před lety. Ve své „práci“ využívá Serrano pravidelně i mrtvoly lidí, trus a tělesné tekutiny vůbec.

 

Obama i Klaus se pletou: Svět nebude po smrti bin Ládina bezpečnější

 

V Avignonu se na protest pokusilo několik věřících rozbít fotografii „Kristus v moči“ kladivem. Odezva? Místní úřady to považují za „útok na svobodu projevu“ a porušení „uměleckých svobod“. Že Serrano útočí na samotnou podstatu naší civilizace, je naopak shledáno možným.

 

Sexuální výchova je horor. A tenhle klip není pro slabé povahy
Považuji podobný postup za naprostou zvrácenost, na niž v budoucnosti Evropané tvrdě doplatí. Evropané tolerují všechno a maskují se u toho svobodou, která se dá nejenom využívat, ale když má někdo „umělecké“ nutkání, jako v tomto případě, tak i zneužívat.

 

Představme si ale, že někdo v Evropě vystaví fotografii, na níž bude „Korán v moči“. Všichni víme, co by se stalo. V podstatě by vypukla válka, kterou by vedli muslimové usídlení na našem kontinentu, ale i ti ostatní v celém světě. Hořely by ambasády zemí Evropské unie, byli by zabíjeni lidé.

 

Uganda konečně zvažuje zrušení trestu smrti pro homosexuály
Adam Kolář 1. května 2011 • 02:45

Uganda konečně zvažuje zrušení trestu smrti pro homosexuály

 

„Kristus v moči“ většině lidí ale nevadí. Evropská sebevražda v přímém přenosu pokračuje …Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější