nahoru

Moravská Greta. Aktivistce konkuruje žena z Brněnska, která proti autům bojuje mrtvou kočkou

Oldřich Tichý22. února 2020 • 16:00
Žena z Modřetic u Brna demoluje zaparkovaná auta
• video: 
Policie ČR

Nejpozději od chvíle, kdy se na scéně zjevila švédská záškolačka Greta Thunbergová a začala školit světové politiky, mohl málokdo soudný pochybovat, že boj za záchranu klimatu může mít různé bizarní podoby. Teď ovšem dostala Greta vážnou konkurenci v podobě osmačtyřicetileté ženy z Moravy.

Sedmnáctiletá skandinávská aktivistka zachraňuje planetu tím, že cestuje po světě supermoderní jachtou na ekologicky šetrný pohon, hovoří v OSN a kamarádí s celebritami. Moravská „Greta z Modřetic“ u Brna dává před salónní ekologií přednost přímé akci.

Podle policejních zpráv se nejprve posilnila alkoholem, aby se pak vydala k nedalekému autosalonu. Na záběrech je vidět, jak zapálila jedno z vozidel. Dalšímu autu nacpala do výfuku větve a na čelní sklo pohodila mrtvou kočku, kterou našla u silnice. Hlídce, která dorazila na místo, vše přiznala. „Policistům sdělila, že má pocit, že je na planetě příliš mnoho aut. Skončila v policejní cele,“ popsal svérázný boj za klima mluvčí jihomoravské policie David Chaloupka.

Zatímco Thunbergová sbírá za své aktivity nominace na významná ocenění, modřetická odpůrkyně automobilismu skončila v policejní cele a čeká ji soud. I přes mnohé vnější rozdílnosti však mají obě aktivistky společné to nejdůležitější, čímž je výsledek jejich snažení. Vliv obou na činnost největších světových znečišťovatelů ovzduší je prakticky nulový.

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější