Další tragická zpráva pro Paříž: Čižinský chce pomoct s obnovou katedrály Notre-Dame | Reflex.cz
nahoru

Další tragická zpráva pro Paříž: Čižinský chce pomoct s obnovou katedrály Notre-Dame

Marek Stoniš18. dubna 2019 • 13:20
Před jedenácti lety hořel Průmyslový palác. Dodnes stojí na místě vyhořelého křídla provizorní stan.
Před jedenácti lety hořel Průmyslový palác. Dodnes stojí na místě vyhořelého křídla provizorní stan.
• foto: 
Blesk:Leoš Kučera

„Probereme v pražské koalici, jak můžeme pomoci s obnovou pařížské katedrály Notre-Dame.“ Tato věta dlouholetého starosty Prahy 7 (za hnutí Praha 7 Sobě), předsedy koaliční strany na pražském magistrátu (za hnutí Praha Sobě) a poslance Sněmovny (za KDU-ČSL) Jana Čižinského není dobrou zprávou pro Paříž. Pokud se totiž Čižinskému, v pražské sedmé části familiárně přezdívanému Jenda, skutečně podaří prosadit pomoc pro pařížskou katedrálu, může se na její dostavbu těšit pátá, šestá generace dnešních Francouzů. Stačí prostý výčet Jendových velkolepých rekonstrukčních úspěchů ve čtvrti, ve které rukou neomezenou vládne už pátým rokem.

1. Levé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti. Shořelo před jedenácti lety. Dodnes se na jeho obnově nezačalo pracovat.

2. Libeňský most. Několik let hádek, co s ním, provázející obstrukce ze strany Čižinského cokoliv s mostem dělat. Místo rekonstrukce nebo stavby nového mostu je tedy na něm omezena doprava elegantními plastovými kužely.

3. Most u stanice metra Vltavská. Havarijní stav, o kterém Jan Čižinský nevěděl, protože kdyby věděl, tak by na něm slavnostně loni neotvíral cyklostezku smrti, vedoucí od Argentinské ulice. Na cyklostezce by zemřelo denně několik cyklistů, kdyby po ní nějací jezdili.

Marek Stoniš: Pohádka o rovnosti pohlaví aneb Postaví Boba a Bobka před genderovou komisi?

4. Pěší lávka ze Stromovky do Tróje. Zřítila se před dvěma lety a dodnes se nezačala stavět nová.

5. Stavba nové radnice Prahy 7. Jan Čižinský před pěti lety slíbil, že nová radnice bude stát 200 milionů korun a bude dobudována do konce roku 2018. Náklady se začínají násobit a z radnice stojí zatím něco jako skelet.

6. Dětské hřiště u školy za Ortenovým náměstím. Radnice zavřela v roce 2018 funkční sportovní hřiště, že zhruba za tři měsíce otevře nové, rekonstruované. Za 8 měsíců hlemýždích stavebních prací se zjistilo, že moderní povrch, který tam položili místo toho starého, je špatný, a bude se tedy rozkopávat a modernizovat znovu. Optimisté hovoří o otevření hřiště v roce 2020. Místní děti nemají kde sportovat, o vyhozených milionech raději ani nemluvě.

Kdyby v Paříži nějací vandalové poničili páteřní cyklostezky, bylo by setkání francouzského prezidenta Macrona se starostou Čižinským zcela na místě. Ale na katedrály Jendu raději nepouštět.

Jak se staví ruský sen. Dostavba mostu spojujícího Rusko a Krym se chýlí ke konci
Zlo je v lidech, od holocaustu jsme se nezměnili. Masaryk tu zavedl zdrcující…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,240
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější