Pro islamisty potřebujeme Guantánamo. Fanatici nesplňují známky duševního zdraví | Reflex.cz
nahoru

Pro islamisty potřebujeme Guantánamo. Fanatici nesplňují známky duševního zdraví

Jiří X. Doležal6. března 2019 • 18:00
Francouzští policisté zatýkají teroristu Michaëla Chiola po incidentu ve věznici.
Francouzští policisté zatýkají teroristu Michaëla Chiola po incidentu ve věznici.
• foto: 
Profimedia

Na západě Francie v úterý zaútočil na dozorce a pak se i se svou partnerkou zabarikádoval v cele islámský terorista, sedmadvacetiletý Michaël Chiolo. Dostal třicet let za loupežnou vraždu devětaosmdesátiletého muže, který přežil i holocaust. Islamisty ne. Chiolo během útoku pobodal a vážně zranil dva dozorce. Islamisté mají mnoho společného s fanatiky minulých totalit.

Terorista ve francouzském vězení zaútočil na dozorce keramickým nožem, který nenajdou detektory kovu. Do věznice jej zřejmě pronesla Chiolova manželka. Útok byl tedy zjevně plánovaný a připravovaný. Podle webu Daily Mail Chiolo vyhrožoval, že má sebevražedný pás s trhavinou a že s manželkou zemřou jako mučedníci. Přijela ho zneškodnit zásahovka, ale měla to komplikované: v další části rodinné jednotky kriminálu byl jiný vězeň se svou přítelkyní, takže policie musela opatrně, aby neublížila jinému grázlovi.

Zacházení s „isty“ musí mít svá pevně daná pravidla, jinak vždy dojde k maléru. Zcela záměrně nepíšu s islamisty (i když se to na ně samozřejmě vztahuje také), ale s „isty.“ Tedy s extremisty, fanatiky a magory libovolného politického či náboženského přesvědčení. Nám běžným smrtelníkům je jednou z nejdůležitějších hodnot vlastní život a hodnotou nejvyšší pak životy našich žen a dětí. Hrdinům mezi námi je pak bližší nějaký obrovský, zásadní veřejný zájem než vlastní život. Málokdo z nás něco takového umí a má na to koule, ale když to někdo zvládne, stane se legendou jako Kubiš, Gabčík či Palach. Nikomu psychicky zdravému však není bližší jeho Věčná Pravda než život jeho ženy a dětí.

Andert: Manželky džihádistů lžou, viděla jsem příšerné věci a přežila díky štěstí,…

Nejen islamisté, ale i Hitler a Stalin

Fanatici nesplňují známky duševního zdraví. Mají vymyté mozky, jsou v hlubokém regresu. Takže „istům“ včetně islamistů je úplně jedno, když při obraně jejich Víry umře jejich žena či děti. Bombové útoky spáchané sebevražednými atentátníky-dětmi jsou běžnou rutinou džihádu meče.

K podobně zrůdnému a protivývojovému chování se samozřejmě neuchylují jenom islamističtí fanatici. Josef Stalin nevyměnil s nacistickým Německem vlastního syna, který ve válce padl do zajetí. Syn v německém zajetí zemřel, pravděpodobně následkem nesmírného strádání spáchal sebevraždu. Tatínkovi to bylo jedno.

Belgie uspěla u odvolacího soudu. Nemusí dovolit návrat žen a dětí bojovníků Islámského…

Žádný komfort pro teroristy

Těsně před pádem nacistického režimu v Hitlerově bunkru spáchal sebevraždu jeden z největších nacistických zločinců Joseph Goebbels. Spolu s manželkou Magdou předtím zavraždili svých šest dětí, přestože je mohli předtím nechat odvézt do bezpečí do Británie.

Fanatikům – ať už nacistickým, komunistickým nebo islamistickým – jsou úplně lhostejné i životy vlastních dětí. Pokud je za jejich zločiny potrestáme vězením – jako toho francouzského teroristu – musíme je držet v podmínkách, které tomu odpovídají. Ne v komfortu „rodinného vězení“, ve kterém zneužijí vlastní ženu k pokusu o vraždu dvou dozorců, ale tak, jak je drží Američané na Guantánamu.

Co si provedli Okamura se Samkovou aneb Lesk a bída českých protimuslimských hnutí
Česko potřebuje druhého Havla. Cítil, že se blíží smrt a bál se, že mu zapálí z…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější