Karel Steigerwald: Babišův macbethovský smích | Reflex.cz
nahoru

Karel Steigerwald: Babišův macbethovský smích

Karel Steigerwald16. prosince 2018 • 07:00
Smích Andreje Babiše
Smích Andreje Babiše
• foto: 
ČTK

Předseda vlády říká, že se směje, když slyší, že prý poškozuje jméno České republiky. To jméno v jeho pojetí poškozují poslanci pan Polčák, pan Pospíšil a celá opozice, která neuspěla proti němu v ČR a přenesla to do Evropského parlamentu. Musí  to být velmi zajímavý smích.

Rád bych ho slyšel. Je to smích člověka, který na všechny potíže odpovídá stejně. Je to načasovaná politická kampaň, říká a směje se. Někdy dodá, že jde o plácnutí do vody. Plácání do vody a kampaň mají tato témata: obvinění z podvodu a střet zájmů. Babiš obě témata, která nastražila je opozice, poráží smíchem. Je jako husiti, ti u Domažlic zazpívali a křižáci už prchali.

Také se stále silněji prosazuje téma, že byl agentem StB. Další důvod ke smíchu. Na obzoru se vynořuje i další téma, za čí peníze koupil Agrofert. Ten Agrofert mu byl čert dlužen. Nebýt toho, mohl spokojeně dělat vynikajícího premiéra populistu. Ale sám se tomu musí také smát, bez Arofertu a estébáctví by nebyl premiérem. Má jedinou naději. Český lid je příliš naivní na to, aby toto Shakespearovské drama a  Babišův macbethovský smích zvládl.

Nevím, jestli se směje ještě někdo další. Možná jeho kolegové v ANO. Koaliční partneři z ČSSD, ti tonoucí spolupachatelé, se asi nesmějí. I těm se Babiš jistě směje, skočili mu na špek. Ale komunisti se zas smějí Babišovi, upadl do jejich zajetí. Jednou jim odhlasuje, že i jeho Agrofert znárodní… Česká vládní politika, samý smích… na tváři ovšem hluboký žal.

Babiš by měl přijít o dotace z jiného důvodu než kvůli střetu zájmů. Tady jde o mnohem víc
Kauza Čapí hnízdo chronologicky: Jak to bylo s dotací, proč Babiše šetřil OLAF i…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější