OSN: O migrantech se bude psát jen dobře! | Reflex.cz
nahoru

OSN: O migrantech se bude psát jen dobře!

Jiří X. Doležal11. prosince 2018 • 14:47
Německá kancléřka Angela Merkelová na konferenci v Marrakéši, kde byl přijat Globální pakt o migraci
Německá kancléřka Angela Merkelová na konferenci v Marrakéši, kde byl přijat Globální pakt o migraci
• foto: 
ČTK

Přes 150 zemí sdružených v OSN - světového uskupení, kde většinu tvoří reprezentanti nedemokratických režimů - přijalo v Maroku "pakt o migraci". Česká republika zaplať bůh nepodepsala. je to totiž mimo jiné pakt o politické cenzuře.

Jsme velmi ušlechtilí a mezinárodně jsme si odsouhlasili, že budeme hodní na migranty. Globální dohoda o bezpečné, řádné a pravidelné migraci (GCM) je „mezivládní dohodou uzavřenou pod záštitou Organizace spojených národů [která pokrývá] všechny dimenze mezinárodní migrace holistickým a komplexním způsobem."

Formálně ještě bude Pakt o migraci potvrzen na Valném shromáždění OSN 19. prosince, ale de facto je odklepnuto. Generální tajemník OSN António Guterres říká, že to pomůže zabránit utrpení a chaosu. A jsme kolektivně hodní. Média - ta česká, ošklivá - chladně konstatují, ta západoevropská, již desetiletí řízená těmi nejuvědomělejšími soudruhy z řad neomarxistické levice, nadšeně tleskají. 

Pojďme si zacitovat

Dohoda stanoví pro signatářské země řadu cílů. Ten s číslem sedmnáct se jmenuje „Odstranění všech forem diskriminace a podpora formálního veřejného diskursu založeného na důkazech vnímání migrace“.

Co v něm najdeme? c) podporovat nezávislé, objektivní a kvalitní zpravodajství médií, včetně internetových informací, včetně zvyšování povědomí a vzdělávání odborníků v oblasti médií v otázkách a terminologii souvisejících s migrací, investování do norem etického zpravodajství a reklamy a zastavení přidělování veřejných prostředků nebo materiálů na podporu médií, která systematicky podporují nesnášenlivost, xenofobii, rasismus a jiné formy diskriminace vůči migrantům při plném respektování svobody sdělovacích prostředků.

Lze konstatovat, že v žádné zemi v Evropě žádná legální média systematicky podporující nesnášenlivost, xenofobii, rasismus a jiné formy diskriminace vůči migrantům nejsou, protože by je okamžitě zavřeli i se šéfredaktorem v čele. Všechny popsané činnosti v EU postihuje trestní zákon, u nás se něčeho podobného týkají tři paragrafy. Pokud ovšem tou „podporou nesnášenlivosti“ rozumíme to, čemu tak říká trestní zákon - a co je opravdu špatně, trestuhodné, a mělo by se za to stíhat.

Žádný podobný jev však v Evropě nepobírá státní dotace, nejsou mu přidělovány veřejné prostředky. Takže buď je OSN úplně mimo, nebo se podporou nesnášenlivosti myslí něco jiného. A já se opravdu modlím, aby tím OSN náhodou nemyslela šíření pravdivých zpráv o imigrantech, které však - dejme tomu - mohou poškodit jejich dobrý obraz v očích veřejnosti. Splňuje taková kritéria třeba titulek z novinek.cz "Dva migranti měli v Německu znásilnit a zavraždit 14letou dívku"? Ano - Novinky neberou veřejné peníze, ale bude se smět tato zpráva objevit ve veřejnoprávních medicích, když je to pravda?

Goláň: Babiš uplácel, teď se bojí. Mám důkazy podvodů a podám několik trestních…

Toto je propaganda!

Ve stejném Velkém Cíly paktu o imigrantech, v Cíli č. 17, pak ještě stojí v bodě f: „podporovat kampaně zaměřené na zvyšování informovanosti zaměřené na komunity původu, tranzitu a určení, aby mohly: informovat veřejnost o pozitivních přínosech bezpečného, řádného a pravidelného přistěhovalectví na základě důkazů a faktů a ukončení rasismu, xenofobie a stigmatizace vůči všem migrantům.“ 

Ano, milí mladí čtenáři, tak tomu výše popsanému se říká propaganda. Budeme šířit takové a takové (a jenom takové) informace, konkrétně o pozitivních přínosech imigrace, ať už bude realita jakákoliv. Takové informace, které se nám hodí do krámu, Za mého mládí to byla stranická propaganda, a dělali ji soudruzi komunisté. Za peníze lidí, které zotročili, jim vysvětlovali, že mají mít rádi Sovětský svaz, který ty naše lokální diktátůrky držel u koryt.

Nyní nás bude OSN, kterou si rovněž platíme, bude učit, že nám imigranti přinášejí pozitivní přínosy bez ohledu na to, jaká bude realita. Srdečně všem soudruhům z OSN děkuji a s nadějí očekávám, kdy bude posmrtně generálním tajemníkem zvolen Vladimír Iljič Lenin. V Koreji, která dotáhla marxismus ještě dál než OSN, mají také mrtvého prezidenta. Nám budiž útěchou, že Česká republika ten pakt o pro imigrační propagandě nepodepsala. 

Izraelské vojačky vypadají na sociálních sítích jako sexy modelky, ale jsou to i tvrdé …
Chcete se bát? Nenechte si ujít 10 nejlepších hororů roku 2018
Jakub Smutný 8. listopadu 2018 • 13:49

Chcete se bát? Nenechte si ujít 10 nejlepších hororů roku 2018Klíčová slova: OSN, migrace, cenzura, propaganda


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější