nahoru

Izraelské vojačky vypadají na sociálních sítích jako sexy modelky, ale jsou to i tvrdé bojovnice

Daniel Baret 2. prosince 2019 • 13:10
Izraelské vojačky vypadají na sociálních sítích jako sexy modelky, ale jsou to i tvrdé bojovnice
foto: Instagram / hot_idf_girls

Stát Izrael patří mezi několik málo států světa, kde je vojenská služba povinná i pro ženy. A že se mnohdy jedná často o velmi krásné ženy, dokazují jejich nejrůznější stránky na sociálních sítích, kde se izraelské vojačky rády předvádějí.

Izraelské obranné síly (hebrejsky Cva ha-hagana le-Jisrael, ve světě známé pod anglickou zkratkou IDF, tedy Israel Defense Forces) patří mezi nejlépe vycvičené a vyzbrojené armády světa. Na rozdíl od jiných vojsk, ženy jsou i součástí bojových jednotek. Podle oficiálních informací bylo zabito mezi lety 1962 až 2016 v bojových operacích i 535 izraelských žen.

Národní vojenská služba je povinná pro židovské ženy, které mají více než 18 roků. Existují výjimky na základě náboženských, fyzických či psychologických příčin a například pro vdané ženy. Vojenská služba musí být vykonána ještě před nástupem na vysokou školu. Ženy slouží 24 měsíců, ale zákon umožňuje těm, které se dobrovolně přihlásí do bojových pozic, sloužit tři roky, jelikož výcvik trvá v tomto případě delší dobu. Podobné prodloužení je možné i v jiných funkcích, například se to týká programátorek.

Do izraelské armády dnes nastupují i ženy, které se narodily například v Rusku, na Ukrajině, v Etiopii, či Jemenu, odkud proudily do židovského státu velké migrační vlny. Pokud se ale ženy židovského původu přistěhují a je jim více než 17 let, už nemusí na vojnu. Mohou ale nastoupit dobrovolně a mnohé tak skutečně činí.

Izraelské krásky vypadají bez uniforem velmi jemně a sexy, ale jak upozorňují vojenští experti, ve službě a při bojových operacích se vyrovnají chlapům.Klíčová slova: armáda, fotogalerie, IzraelDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.