Babiš nerezignuje. Jánošíci se nevzdávají! | Reflex.cz
nahoru

Babiš nerezignuje. Jánošíci se nevzdávají!

Jiří X. Doležal2. května 2017 • 07:30
Babiš tvrdě o Sobotkovi: Podráží celý život
• video: 
Blesk - Jaroslav Šimáček

Andrej Babiš na prvního máje zopakoval, že nerezignuje, dluhopisy sem nebo tam, Sobotka sem nebo tam. Není to překvapující - jeho jánošíkovská politická šarže nedovoluje, aby se lidový hrdina omluvil či uznal chybu. To se raději nechá pověsit za rebro!

 

Sobotní prvomájové veselice politických stran přinesly mnoho dobrého. Jednak - průměrný věk slavících osob na oslavách pořádaných Komunistickou stranou Čech a Moravy se zvýšil na sto sedmnáct let, takže máme reálnou naději, že se KSČM do deseti let v Parlamentu zbavíme. Zato se však - alespoň ne po dobrém - nezbavíme komunisty bývalého, komunisty, kterého do Strany poslala jeho vlastní maminka: Totiž Andreje Babiše.

I babišovci se na první máj shromáždili a slavili svátek - v jejich případě kapitalistické - práce. A hlavní hrdina kapitalistické práce, soudruh Babiš, v rámci těchto oslav pronesl zásadní projev. Jak známo: Předvolební nalezení vlastních gulí vedlo premiéra Sobotku k výzvě Andreji Babišovi, aby srozumitelně vysvětlil, za jakým účelem vydal jeho Agrofert tolik diskutované dluhopisy. Zda se náhodou nejednalo o to, že pan továrník jenom potřeboval ojebat stát na daních. Pokud vše nevysvětlí, měl by Babiš dle Sobotky rezignovat. Na tento požadavek reagoval Babiš po jánošíkovsku: „Nevidím nejmenší důvod, proč bych měl rezignovat. V politice mám velmi dobré výsledky. Je to zoufalá akce ČSSD, která má nějaké preference. Pan premiér se zaměřil na mě a chce mě za každou cenu dostat z politiky a já si myslím, že to je škoda, že to poškozuje tuto vládu. Ta vláda je úspěšná i díky mně,“ řekl novinářům. 

100 prvních, ale úplně jiných, dní vlády Donalda Trumpa: Válka s médii zamlžuje realitu

Odpověď mne potěšila a myslím, že je na panu místopředsedovi vlády přece jen potřeba alespoň jednu vlastnost ocenit: Jeho důslednost! Jeho průšvihy už jsou skutečně neslučitelné s výkonem funkce místopředsedy vlády, ale vše, s čím šel do voleb, se mu podařilo splnit. Pozice Agrofertu se staly ještě pevnějšími a jistějšími. Takže Babiš by už mohl na ten půlrok do voleb bez jakýchkoliv škod rezignovat, a ještě by ukázal, jak je velkomyslný, ušlechtilý a jak se podřizuje tlaku veřejnosti. To však nikdy neudělá a udělat nesmí.

  Jeho role, jeho šarže, je totiž úplně jiná: On je Jánošík, který to „ukazuje těm nahoře“. A „ukázal“ jim to i stran placení daní z dluhopisů - prostě ojebal stát. A to je to pravé, čím svým voličům imponuje, to je ten důvod, proč ho preferuje třetina voličů a proč vyhraje podzimní volby. Takže lze jen doufat, že jej ostatní parlamentní strany, které z voleb vzejdou, pověsí jako Jánošíka za rebro jeho nulového koaličního potenciálu. Pokud se ovšem po volbách zase nedá, stejně jako v mládí, do party s komunisty. 

Podívete se také na video, jak ministr financí opřel do Bohuslava Sobotky. 

Babiš tvrdě o Sobotkovi: Podráží celý životVIDEO Blesk - Jaroslav Šimáček

Babišovy preference: Třetina českých voličů je zjevně nepříčetná
Jiří X. Doležal 25. dubna 2017 • 15:35

Babišovy preference: Třetina českých voličů je zjevně nepříčetná

V Praze se budou vystavovat nahé ženy na kontroverzní výstavě VoayerKlíčová slova: komunismus, komunisté, Andrej Babiš


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější