6 kroků, které by měl Babiš udělat ke své důvěryhodnosti | Reflex.cz
nahoru

6 kroků, které by měl Babiš udělat ke své důvěryhodnosti

Miroslav Cvrček8. února 2017 • 16:30
Andrej Babiš - ilustrační koláž.
Andrej Babiš - ilustrační koláž.
• foto: 
fotomontáž Jan Ignác Říha

Pro Andreje Babiše to byl mizerný týden. Pokračovala aféra ohledně nákupu dluhopisů Agrofertu, kterou zatím nevysvětlil. Slíbil, že zadá a zveřejní dva audity svých příjmů. Co prokázat, aby měly smysl a smetly se stolu všechny nejasnosti?

1. Kde je původ jedné miliardy nedaňových příjmů, které Babiš „přidal“ k původně jím uvedenému čistému příjmu 1,5 miliardy korun? Uváděl, že je to z prodeje firem, akcií, dědictví a podobně. Jaké přesně akcie to prodal?

2. Pokud nějaké akcie prodal, pak je patrně nejdřív nakoupil ze svých zdaněných příjmů a ty mu pak nemohly stačit na nákup dluhopisů. Za kolik tedy nakoupil akcie, které potom prodal a získal nedaňové příjmy?

3. Jak Babiš zaplatil 1,5 miliardy za dluhopisy Agrofertu? Cash těžko – v roce 2013 byl limit na hotovostní platbu 350 tisíc korun. Na bezhotovostní platbu bude jistě hned několik dokladů. Kdyby to nakonec byla jen papírová transakce uvnitř Agrofertu, má Babiš problém.

Proč Babiše za ty dluhopisy nestíhají?
Jiří X. Doležal 8. února 2017 • 02:00

Proč Babiše za ty dluhopisy nestíhají?

4. Jaké další významné výdaje měl Babiš? Šéf jeho společnosti Hartenberg Jozef Janov v roce 2013 uváděl, že Babiš dal do podniku z vlastního 200 miliónů eur, tedy zhruba pět miliard korun. Odkud jsou?

5. Andrej Babiš prohlašuje, že měl příjmy i před rokem 1993, tedy před vznikem Agrofertu. Pokud to má mít nějakou váhu v debatě o miliardách, pak to musel být příjem ve stovkách miliónů. Pokud to tak je, odkud je měl?

6. Aby Babiš nezvratně prokázal, že je zcela čistý, musel by i dokázat, že Agrofert nevydal jednokorunové dluhopisy jen za účelem obejití daně z příjmu a že byly na trhu k dostání komukoliv, nejen jemu.

Téma Bohumila Pečinky Týden, který otřásl Andrejem Babišem si přečtěte v novém tištěném Reflexu, který vychází ve čtvrtek 9. února.

Reflex 05/2017

Finty Andreje Babiše: Ošulit, oklamat a využít
Karel Steigerwald 6. února 2017 • 14:25

Finty Andreje Babiše: Ošulit, oklamat a využít

Sorry jako, já musím platit daně a papaláš Babiš ne?
Jiří X. Doležal 3. února 2017 • 16:11

Sorry jako, já musím platit daně a papaláš Babiš ne?Klíčová slova: Andrej Babiš, dluhopisy, daně


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější