Finty Andreje Babiše: Ošulit, oklamat a využít | Reflex.cz
nahoru

Finty Andreje Babiše: Ošulit, oklamat a využít

Karel Steigerwald7. února 2017 • 08:30
Ilustrační koláž.
Ilustrační koláž.
• foto: 
Jan Ignác Říha

Kalousek měl díru v zákoně a machinace s dotacemi EU pro Čapí hnízdo nejsou nic nezákonného. Stejně tak finty s dluhopisy Agrofertu, které vydal Babiš pro Babiše. Tak se brání ministr financí, předseda strany, bezvědomý agent StB Babiš. Jsou-li či ne tyto finty nezákonné, ať zkoumají povolaní. Laik, volič, občan si všimne, co mají společného: ošulit, uvést v omyl, oklamat a využít. 

Získat na úkor malých firem, na které dotace nezbyla, ušetřit daně na úkor těch, kdo je platí. Trestné to možná není, nemravné ano. Kdyby Babiš věděl, jaký smysl má služba veřejnosti, věděl by, že nemravný politik se té službě má vyhnout už jen z toho důvodu, že dává vzor i návod občanům, jak oblafnout stát i jiné občany.

A občan, který má tak málo bystrosti a inteligence, že spolupracuje s StB nevědomky, se nemá do politiky pouštět. Riskuje, že by se v ní mohl nevědomky dopustit opět něčeho nepěkného. Je vyšší princip mravní a je nižší princip mravní.

Sorry jako, já musím platit daně a papaláš Babiš ne?
Jiří X. Doležal 3. února 2017 • 16:11

Sorry jako, já musím platit daně a papaláš Babiš ne?

Tato poznámka bohužel neplatí. Takto se u nás politika nechápe. Chápe se opačně: kdo umí ošulit, vymyslet fintu, jak něco obejít, uvést v omyl, nerozpoznat (prý) vlastní spolupráci s StB, oklamat občany i stát, ten je pro politiku pravým pokladem. V jednom Babišovi křivdíme. Je inteligentní a chytrý. Rozpoznat, co je spolupráce s StB, určitě hravě dokázal.

Dnes už jen vtipy jsou moudré. Říká estébák druhým dvěma: „Chcete být bohatí a čestní? Dosvědčte mi, že jsem s vámi v StB nebyl. Já vám to také dosvědčím.“

Institut zneužití práva. Babiš měl příjmy z dluhopisů přece jen zdanit
Andrej Babiš baví internet. Sorry jako!
Leila Chadalíková 31. ledna 2017 • 15:55

Andrej Babiš baví internet. Sorry jako!Klíčová slova: Andrej Babiš, Agrofert, daně, dluhopisy, StB


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější