nahoru

Nový palestinský hrdina: Zabil dva Židy!

Jiří X. Doležal16. října 2016 • 11:00
Mahmúd Abbás
Mahmúd Abbás
• foto: 
Reuters

Uctívání teroristů je národním koníčkem Palestinců nejen v Hamásem ovládaném Pásmu Gazy. Vůdce takzvaně umírněných Palestinců z Judeji a Samaří Mahmúd Abbás v minulosti teror proti Židům podpořil a zpropagoval, a jeho slova de facto odstartovaly novou vlnu intifady.

Palestinský Arab Musbah Abu Sbeih tento týden v Jeruzalémě zavraždil automatickou puškou dva Židy. Nešlo o mladíka, ale o čtyřicetiletého muže ze střední vrstvy. Jeho rodina vlastní v Jeruzalémě dva domy, takže měl právo používat auto s izraelskými značkami. Zavraždil devětadvacetiletého izraelského policistu a šedesátiletou Židovku. Zanechal na rozloučenou video, kde říká, že zaútočil v reakci návštěvy Židů na Chrámové hoře. 

  První, kdo vyjádřit svou radost a hrdost nad smrtí dvou Židů byla patnáctiletá dcera teroristy Eman. „Díky bohu, jsme velmi šťastní a hrdí na mého otce," řekla v rozhovoru pro místní palestinskou televizní stanici. A nejde jen o postoj dcery vraha a jeho rodiny. Palestinský vůdce Mahmůd Abbás loni, před zahájením vlny palestinských útoků noži na Židy, prohlásil: „Žehnáme každé kapce krve, která byla prolita pro Jeruzalém. Je to čirá a čistá krev, prolitá pro Alláha. Každý mučedník přijde do ráje." Tím de facto zahájil novou intifadu, sérii vzájemně nekoordinovaných, a o to nebezpečnějších útoků noži na izraeslké civilisty.

Evropská unie si zvykla rozlišovat Palestince na „ten zlý Hamás“ a „ten hodný Fatah“. Je to nesmysl. Teror proti Izraeli, zabíjení Židů, totiž podporuje a propaguje nejen Hamás v Gaze, ale i Fatah v Judei a Samaří. A je hanbou Evropy, že do téhle destinace dlouhá desetiletí posíláme štědré dotace. Protože snad ani Mahmúd Abbás neví, kolik z té unijní pomoci jde na podporu teroristů a na důchody pro pozůstalé po padlých teroristech. Kdyby měla Unie sebemenší zbytky zdravého rozumu, už nepošle na Západní břeh ani euro. Podporovat vrahy Židů bychom přece jenom neměli. 

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější