Díky imigrantům nebudeme degenerovat a zabráníme incestu, tvrdí německý ministr | Reflex.cz
nahoru

Díky imigrantům nebudeme degenerovat a zabráníme incestu, tvrdí německý ministr

Lukáš Lhoťan10. října 2016 • 06:39
Díky imigrantům nebudeme degenerovat a zabráníme incestu, tvrdí německý ministr
foto: Reuters

Příchod imigrantů do Německa je podle německého ministra financí Wolfganga Schäubleho žádaný, neboť může pomoci Němcům uchránit se od degenerace a páchání incestu. Německý ministr financí tímto výrokem rozvířil debatu v německé společnosti před několika měsíci. Dnes se Schäuble na adresu vyznavačů islámu opět projevil, když v rozhovoru pro noviny Welt am Sonntag vyzval německé muslimy k vytvoření německé verze islámu, která by byla postavena na základech liberalismu a tolerance.

Kdyby takto hovořil český politik, dalo by se to pochopit. V Čechách a na Moravě máme maximálně pár tisíc praktikujících muslimů a těch nepraktikujících zde žije maximálně třicet tisíc. Když však takto mluví protřelý německý politik jako je Schäuble, začínám se děsit.

V situaci, kdy v Německu již nyní žije odhadem kolem pěti milionů muslimů a ročně v rámci legální i nelegální migrace a porodnosti jich přibývají statisíce, je děsivé, že teprve teď hovoří přední německý politik a nejbližší spojenec kancléřky Merkelové o tom, že by muslimové měli začít vytvářet německou verzi islámu. Člověka potom napadá jediná otázka: jakou verzi islámu mají tedy v Německu v dnešní době? A jak moc je tato současná verze islámu nepřátelská k německé společnosti?

Pokud nejsou slova Schäubleho pouze populistickým prohlášením s cílem získat sympatie Němců vystrašených vývojem kolem migrační krize a přílivu muslimů, pak jsou děsivým důkazem slepoty čelních představitelů Německa. Protože pokud si nechají přední představitelé našeho sousedního státu importovat miliony kulturně a společensky odlišných lidí do své země a teprve po nějaké době začnou hovořit o tom, že by se snad i mohli tito noví příchozí integrovat a přizpůsobit se německé společnosti, vypovídá to o nekompetenci takových politiků opravdu hodně.

Ještě děsivější je onen slavný výrok o incestu, který uvedl Wolfgang Schäuble v rozhovoru pro Die Zeit v červnu tohoto roku: „Izolace je to, co by Německo mohlo zničit nebo nás dokonce přivést k degeneraci a incestu. Muslimové v Německu jsou významným posílením naší otevřenosti a rozmanitosti. Podívejte se prosím na příklad třetí generace Turků žijících u nás, a to zejména v případě žen. Koneckonců, to je úžasný inovační potenciál.“

Může se pak někdo divit tomu, že mnozí Evropané v reakci na takováto prohlášení čelních představitelů dnešní politické elity začínají věřit konspiračním teoriím o tom, že cílem současné politické elity je zničit národní státy, podporou masové imigrace z Afriky a muslimského světa zničit i jednotlivé evropské národy a vytvořit novou společnost a novou kulturu? Mimochodem, přesně toto tvrdí o politice současných evropských elit kremelská propaganda. Vlastně by se dalo říci, že lidé jako Schäuble svými slovy jen podporuji sílící vliv ruské propagandy v Evropě ...

Švédsko má uprchlický rekord. Ale opačný – letos dramaticky poklesl počet migrantů

Na webu YouTube byl zveřejněn krátký záznam z jedné veřejné debaty, kde Schäuble hovoří o nutnosti nahradit národní státy jinou formou vlády. Podíváme-li se na prohlášení dalších čelních představitelů současných politických elit, může nás dosti zamrazit.

Například podle eurokomisaře Dimitrise Avramopulose vedení Evropské unie nezajímají dopady migrační krize, protože není odpovědné voličům, a tak si múže realizovat své vlastní plány. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker považuje hranice za nejhorší vynález a chce bojovat proti nacionalismu jednotlivých evropských národů, jak prohlásil na diskusním fóru Alpbach Media Academy. V britském parlamentu naopak veřejně prohlásil Peter Sutherland, zvláštní zmocněnec OSN pro migraci, že by Evropská unie měla zničit národní státy a přijímat co nejvíce imigrantů z mimoevropských kultur, jelikož v Evropě je příliš Evropanů (jak jeho slova parafrázuje český web Echo24).

Může se tedy pak někdo divit tomu, že stále více obyvatel Evropy nevěří jak Evropské unii, tak i svým politickým představitelům? Může se pak někdo divit tomu, že kremelská propaganda následně cílí na podporu těchto nálad a snaží se prezentovat Vladimíra Putina, jako toho, kdo bojuje za zachování evropských národů?

V Německu žije přes patnáct set dětských nevěst
Jiří X. Doležal 7. října 2016 • 11:22

V Německu žije přes patnáct set dětských nevěst

LUKÁŠ LHOŤAN: Objev koránu staršího než prorok Mohamed může změnit dějiny islámu
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější