nahoru

Milwaukee: Afroameričané vyhlásili rasovou válku

Jiří X. Doležal 16. srpna 2016 • 07:00
Milwaukee: Afroameričané vyhlásili rasovou válku
foto: Profimedia.cz

Nechceme si to připustit, bojíme se to říct nahlas, ale zdá se, že část Afroameričanů vyhlásila rasovou válku Systému, který pro ně symbolizuje bělochy. Bohužel se většinou jedná o osoby, které jsou na tom Systému, na jeho sociálních dávkách, závislí.

Spojenými státy otřásá jedna vlna pouličních násilností za druhou. Scénář je vždycky stejný: Policista kontroluje nějakého Afroameričana, ten se zachová agresivně nebo vytáhne zbraň, a policista ho zastřelí. Vzápětí následují masová pouliční vystoupení „proti násilí bílé policie na černých Američanech“, a občas při takové demonstraci černý sniper postřílí pár policistů.

Při každé takové demonstraci pak dochází k zapalování aut a rabování obchodů, násilným střetům černých demonstrantů s policií a jsou mrtví i ranění. Nejde ale o to, že by skutečně „bílá“ policie šikanovala „černé“ - jde o to, že část sociálně nepřizpůsobivých Afroameričanů vyhlašuje válku systému. A za tím systémem vidí „bílé“ - takže jim vyhlásila rasovou válku.

Milwaukee je dalším městem, kde se při podobné příležitosti střílelo a zabíjelo. Průběh konfliktu plně potvrzuje, že se nejedná o šikanu černých praktikovanou bílými, ale o rasovou válku. Válku, kterou nepřizpůsobiví Afroameričané vyhlásili Systému, státu a jeho moci, a chápou ji vlastním rozhodnutím, bez objektivních důvodů, jako válku rasovou. V posledním incidentu, který trvá již dvě noci, a jenom v noci na dnešek, jak informovala Reuters, zahynul jeden člověk a byl zraněn jeden policista.

Přitom záminkou k nové vlně nepokojů Afroameričanů mířících na policisty byl střet, kdy NESTŘÍLEL BÍLÝ!!! Oběť policejní střelby, mladý černošský muž, utíkal před policií s kradenou zbraní, a byly tedy všechny zákonné důvody k palbě. Navíc - policista, který prchajícího Afroameričana zastřelil, byl také Afroameričan! Přesto okamžitě po incidentu začaly nepokoje vyvolané přesvědčením některých Afroameričanů - nepřizpůsobivé části menšiny z ghett - že jde o další zvůli bílé policie.

Afroameričané prostě vyhlásili společnosti rasovou válku, ke které nemají žádný objektivní důvod. Je docela zábavné, že tato kulminace rasového napětí a hostility Afroameričanů proti systému přichází v době, kdy v čele toho systému viněného Afroameričany z rasismu stojí muž černé pleti, Afroameričan Barack Obama.Klíčová slova: USA, Milwaukee, policie, válka, rasismusDiskuse ke článku