Martin Komárek se prokecl. Podle svědomí se v ANO hlasuje jen někdy | Reflex.cz
nahoru

Martin Komárek se prokecl. Podle svědomí se v ANO hlasuje jen někdy

Jiří X. Doležal6. dubna 2016 • 08:30
Martin Komárek a jeho selfie
Martin Komárek a jeho selfie
• foto: 
Martin Komárek

Oni to samozřejmě všichni vědí, ale poslanec Martin Komárek, který je od přirození takový upřímný, to včera v Událostech, komentářích řekl na plnou hubu. V klubu ANO prý hlasují podle svého svědomí jen někdy.

Úterní Události, komentáře. Diskuse poslanců Dolejše a Komárka. A moderátor se ptá pana Komárka, jaký byl názor ANO na nějakou otázku, na zrušení víz pro Turky  - s drobným rýpnutím, že Komárek sám se hlasování neúčastnil. Martin Komárek vysvětloval, že žádný postoj ANO k danému problému nebyl. Takže ho nemůže artikulovat. Cituji doslova: „My jsme měli volné hlasování, nebyl žádný befel. To každý hlasuje podle svého svědomí!“ Na záznamu to můžete najít v čase 43.20. 

Martin Komárek je nejlepší!
Jiří X. Doležal 27. prosince 2015 • 17:25

Martin Komárek je nejlepší!

Nyní bych rád připomněl náš legislativní pořádek. Poslanec na první schůzi Poslenacké sněmovny skládá tento slib: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí." Článek 23 odstavec 3 Ústavy České republiky.

Martin Komárek teď na plná ústa sdělil národu, že v ANO je to jinak, že většinou mají nějaký befel, ale když je volné hlasování, tak smějí hlasovat podle svého svědomí. To, že nebudou hlasovat na befel, ale podle svého svědomí, však pan poslanec Komárek složil už při svém nástupu do poslanecké židličky. Ach jo.

Zdanění restitucí: Babiš mění voliče a konkuruje Zemanovi
Jiří X. Doležal 29. března 2016 • 23:21

Zdanění restitucí: Babiš mění voliče a konkuruje Zemanovi

Každopádně Martinovi děkuji za pravdomluvnost. Já si sice vždycky myslel, že to tak v Anofertu chodí, ale je fajn mít to takhkle potvrzené od insidera. Jen mám strach, aby za ten proslov na konci měsíce Martin nedostal o koblihu míň.

Babišovi na ministerstvu doba přeje. Ale ve vládě nestačí levně koupit a draze prodatKlíčová slova: Ano2011, babiš, komárek, Martin Komárek


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Diskriminace mužů-účetních: Česká veřejná povýšila formalismus na kafkovský piedestal
PREMIUM X Bouřlivý říjen 1918: Jak vzniklo Německé Rakousko a málem nevzniklo Československo
PREMIUM X Jaroslav Lobkowicz: Monarchie? Raději bych zůstal u prezidenta a republiky...
PREMIUM X Viliam Buchert: Na zrazení Kurdů Západ doplatí. Co ještě Západ dovolí Erdoğanovi?
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější