nahoru

Causa Ransdorf: Hanebná arogance švýcarských úřadů!

Jiří X. Doležal7. prosince 2015 • 07:00
Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
• foto: 
Karel Šanda / Empresa Media / Profimedia.cz

Neslýchané ponižování, kterému byl vystaven soudruh europoslanec Miloslav Ransdorf ve švýcarském žaláři, žádá mezinárodní odpověď. Vyhlašme na Švýcarsko hospodářské sankce, ať se ekonomicky položí!

Soudruh Ransdorf byl brutálně, neoprávněně a neomluvitelně zadržen švýcarskou policií v curyšské bance. Když ho nakonec pustili, poskytl mediím své vysvětlení, co v bance dělal - a to ho zbavuje veškerého podezření z čehokoliv nekalého.

"Navštívil jsem Kantonalbank Zürich, abych se pokusil otevřít komunikaci mezi Kantonální bankou Zürich a panem V.H., majitelem významného konta v této bance s nímž kantonální banka již téměř 10 let nekomunikuje."

Vzápětí však dodává: "Bylo to divné i proto, že panu V.H. pravidelně chodily výpisy z této banky." A to nedává smysl. Banka buď nekomunikuje, nebo posílá výpisy - tedy komunikuje. Obojí najednou nejde.

"Lidé kolem pana V.H., především jeho manažer, pan P.G. se domnívali, že mohu s bankou otevřít komunikaci a proto mne vybavili plnou mocí, která mne k tomuto jednání opravňovala." říká dále Ransdorf ve svém prohlášení. Jasně, až mi pošlou ze spořky vyúčtování, co se mi nebude líbit, brnknu do Europarlamentu a některý z poslanců to pro mne zaběhne do banky vyřídit.

Takže můžeme causu údajného skandálu kolem soudruha poslance uzavřít jako cílený pokus o politickou diskreditaci na objednávku imperialisticko - sionistických kruhů. Soudruh poslanec totiž o svém výslechu ve Švýcarsku píše šokující svědectví: „Na všechny mé zpřesňující dotazy (vyslýchající komisař) odpovídal neochotně a neurčitě.“ A to nesmíme tolerovat.

Stav, kdy nějaký švýcarský vyšetřovatel odpovídá na otázky jím vyslýchaného občana neochotně a neurčitě, je neúnosný a prokazuje jasnou diskriminaci Čechů, komunistů a europoslanců Švýcarskou federací a Curychem zvlášť. Proto vyzývám českou vládu, aby okamžitě vyhlásila Švýcarsku když ne válku, tak alespoň těžké hospodářské sankce, které arogantní zemi helvétského kříže ekonomicky položí na lopatky.Klíčová slova: banka, curych, svycarsko, ransdorfDiskuse ke článku

 

Nejčtenější