nahoru

Vánoce nás ničí! Pět tipů na zákon za hezčí Vánoce

Petr Holec17. prosince 2012 • 06:00
Vánoce
Vánoce
• foto: 
Profimedia.cz

Letošní Vánoce prožiju v horku někde mezi Argentinou a Chile, bez kapra i bez dárků. Rozhodli jsme se totiž s manželkou ulétnout co nejdál před tím, v co jsme Vánoce zvlášť v posledních letech proměnili: dostihy stresu, domácího násilí a patologického nakupování. 


Za sebou zde proto nechávám pouze pět tipů na vánoční zákon, který by měli urychleně schválit zákonodárci. Ostatně aspoň jednou v životě by si zasloužili výplatu poctivě a nemuseli se za sebe stydět.

 

1) Veškeré vánoční stromečky smějí být i v obchodech až od Adventu, porušení se trestá povinností rozdat všechno zboží zadarmo. Vyhneme se tak mnohým osobním bankrotům, rozvodům i atakům dětí na rodiče coby důsledku zhruba tříměsíčního vydíraní ze strany obchodníků, kteří z nás pomocí nejlacinějších vánočních stromků bezostyšně tahají peníze, co letos navíc nemáme, už někdy od října. 

 

Ostatně jak ve svých Zápiscích z cest napsal, zřejmě oslněn horkým brazilským prosincovým sluncem, i prezident Václav Klaus: jaké jsou to Vánoce se stromečkem, ale bez sněhu? Ne že bychom ho v prosinci vždy měli nutně víc. 

 

2) Zákaz televizní reklamy na vánočně zabalené léky na prostatu, klouby, vložky či únik moči i jiných tělesných tekutin, porušení se trestá odejmutím televizní licence. Taky jste si všimli tohoto stále rozšířenějšího nechutného trendu? Udělejte radost tátovi a darujte mu k Vánocům megabalení preventivního přípravku na zvětšenou prostatu, jen pro jistotu.

 

Sakra! Představte si, že jste úspěšný muž kolem padesátky, tedy téměř v nejlepších letech, šéfujete velké firmě, k ruce máte tři mladé blonďaté asistentky, takže čekáte megabalení viagry či nějaké hezké stimulační DVD…  A syn vám místo toho strčí pod stromeček lék proti častému močení s fotkou a přáním Marka Vašuta na obalu! Ještě než zabijete vlastní dítě, dostanete infarkt, případně vás trefí mrtvice.  

 

Stejný zákaz jako pro všechny tyto léky by samozřejmě platil i pro všechny známé tváře, které je reklamně propagují - vesměs obvyklé podezřelé: kromě Vašuta i Miroslava Donutila, Jaromíra Hanzlíka či další. I bez reklamy si v televizi vydělají slušné peníze.

 

3) Zákaz možnosti vracet i měnit ihned po Vánocích nechtěné dárky, porušení se trestá jejich propadnutím dobročinným domovům či charitám. Určitě jste už několikrát vylovili zpod stromečku strašidelné či zcela zbytečné dárky, které dotyčný kupoval s neskrývaným vědomím toho, že si je hned po Vánocích sami vyměníte za lepší, protože jsou prostě objektivně příšerné. Viz většina rádoby dekorativního lidového tuzemského šuntu.  

 

Zákon by z městských ulic, náměstí i nákupních center stáhl spoustu lidí, kteří před Vánoci nakupují, jen aby něco koupili. Většinou stejně jde o lidi, co nechcete nikdy v životě potkat. Navíc bychom dali Číně šanci, aby začala vyrábět i lepší věci než hororově vypadající panny. Samozřejmě myslím ty holčičí. 

 

4) Pohádky pro malé děti se v televizi i rozhlasu vysílají pouze v dětském čase, tedy od dopoledne do odpoledne, porušení se trestá odejmutím licence. Koho kdy sakra napadlo, že se o Vánocích měníme permanentně v děti i my, dospělí? 

 

Ano, od jistého věku tato mentální proměna biologicky sama začíná, viz pozdní prezident Klaus. Pořád ale přece zůstává pár slušných let mezi tím, kdy se večer chceme koukat i na jiné věci než na Pavla Trávníčka v těsných kamaších, nebo ne? Zvlášť veřejnoprávní média by nás měla ve svátečních dnech zákonně zahrnout těmi nejlepšími filmy, a ne tím nejhorším! Vždyť má jít o čas výjimečné velkorysosti. 

 

5) Totální zákaz prodeje trdelníku na vánočních trzích, porušení se trestá bezprostředním snědením veškerých zásob na místě. Copak jsme snad my, Češi, nějaká trdla?         

 

Jan Fischer se neschovává, ruce by ale schovat měl. Pozor! Mistr v amatérské…Klíčová slova: rxrx, petrholecDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,510
29,380
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější