nahoru

Diagnóza: věřím konspiračním teoriím

Jan A. Novák 19. června 2012 • 06:00
Illuminati jsou všue, i v dýni!
Illuminati jsou všue, i v dýni!
• foto: 
ideowl @ flickr.com, CC licence

Zatímco si zástupy expertů lámou hlavy nad příčinami krize, hlas lidu je dávno zná: naschvál ji způsobila skupina bohatců zvaná Bilderberg, která tak chce ovládnout svět a nastolit Nový světový řád (NWO).

Aby se jí pak pohodlněji vládlo, snaží se také už teď zredukovat počet obyvatel planety pomocí jedů vypouštěných z dopravních letadel - ano to jsou ty čáry na obloze, které nezasvěcení bláhově považují za kondenzační páru na výfukových plynech z motorů.

 

Je také možné, že si bohatci staví luxusní sídla na odvrácené straně Měsíce pro případ, že by se jim jejich plány na Zemi vymkly z ruky. Není sice zatím úplně jasné, jak to dělají, když Američané na Měsíci ve skutečnosti nikdy nebyli, ale oni jsou ve své mocichtivosti tak rafinovaní, že tenhle drobný problém za pomoci svého zlata jistě nějak vyřešili.

 

Za Bilderbergem samozřejmě stojí Velký Žid - nebo ilumináti, které ale vyvolalo k životu také židovské spiknutí. Právě Židé ve skutečnosti ponoukli George Bushe a CIA, aby si zbourali WTC. A platí evropské politiky, aby pod rouškou multikulti ideálů do Evropy vozili miliony imigrantů pokud možno muslimských. Nesmí se to říkat, protože jednak jim patří média, jednak jsou všichni novináři Židé nebo jejich přisluhovači.

 

 

Může to vypadat jako hloupá legrace, protože utahovat si z intelektuální nedostatečnosti bližních se nesluší. Jenže ona to legrace vůbec není: lež má za určitých okolností větší sílu než dobře vyzbrojená armáda.

 

Když si do Google zadáte heslo "Bilderberg", dostanete okolo 16 milionů odkazů. Heslo "New World Order" dokonce vyvolá k životu 2,3 miliardy odkazů. Heslo "Protokoly sionských mudrců", tedy antisemitský podvrh ruské tajné služby hlásající podobné věci, se sice může pochlubit "jen" 55 000 odkazy, ovšem pouze proto, že tentokrát jsme použili češtinu, a tedy lovili jen v malém českém antisemitském rybníce. Třešničkou zdobící vrchol tohoto nechutného dortu pak může být skutečnost, že pravdy o spiknutí iluminátů hlásá i glaciální relikt české pop music Karel Gott, kterého by mnozí rádi viděli na Hradě.

 

Zdálo by se, že to nedává smysl: proč by například Velký Žid vyvolával krize, když právě ty v minulosti plodily nejhorší pogromy a vyvolaly k světu Adolfa Hitlera? Proč by stěhoval do Evropy muslimské radikály, když Židé by byli první, koho by Světový kalifát vygumoval z existence? Jeden zastánce konspiračních teorií mi na to odpověděl: protože Velký Žid chce vyvolat zmatek.

 

Pravda, na tenhle geniální strategický tah jsem nepomyslel - stačí spáchat sebevraždu a nepřítel propadne takové panice, že se podělá do gatí... Mimochodem, věděli jste, že Adolf Hitler byl Žid? A že holocaust naplánoval společně s rabíny, aby měli záminku pro založení Izraele?

 

Já vím, konspirační teorie nejsou o logice. Je to o hlubších vrstvách mysli, o potřebě neúspěšných najít viníka svých proher mimo vlastní osobu, o touze jednoduchých duší po jednoduchých pravdách. O potřebě hromosvodu a jasného nepřítele, který by pouhou svou existencí držel pohromadě nejen tlupu stejně potrefených, ale i jejich vlastní osobní integritu ve světě, který se jim jinak jeví jako naprosto nesrozumitelný. Je to fenomén nebezpečný sám o sobě, ale v časech krizí jeho ničivý potenciál ještě roste.

 

Je tedy nepochybně správné si připomínat hrůzy totalit - jenže to nemá smysl, pokud si přitom nepřipomeneme také jejich kořeny. A ty jsou právě tady. O čemsi vypovídá, že během nedávných orgií piety kolem výročí heydrichiády, právě tohle nezaznělo ani jednou.

 

Jan A. Novák


Klíčová slova: rxrx, jananovakDiskuse ke článku