Policajty si mlátit nenecháme! | Reflex.cz
nahoru

Policajty si mlátit nenecháme!

Jiří X. Doležal5. prosince 2011 • 06:00
Policie
Policie
• foto: 
Profimedia.cz

Skupina exJugošů, kteří se v Čechách pravděpodobně  živí poctivou prací, brutálně zmlátila skupinu policistů, neboť jeden z těch policistů měl tu drzost nedávnou jednoho z Jugošů pokutovat za dopravní přestupek. Dokáže si stát s takovými lidmi poradit?

 

Už jsem zase normální, těch dvacet let svobody zabralo. Už nechápu policajta jako nepřítele, který mne chce (za bolševika) zahnat od Lennonovy zdi na Kampě nebo který mě chce (v devadesátých letech) zavřít, že mám v kapse jointa. Už chápu policistu jako svého zaměstnance, jako člověka, který za moje peníze plní náročné a obvykle dost nepříjemné povinnosti způsobené problémy, které chod lidské společnosti přináší. To jest - už chápu policistu jako normální demokracii přivyklý Evropan, ne jako človíček z totalitní policejní diktatury.

 

Tonya Graves: Sociálně nepřizpůsobivá zpěvačka?
Ivan Hamšík 1. prosince 2011 • 10:13

Tonya Graves: Sociálně nepřizpůsobivá zpěvačka?

 

Proto mne jakýkoliv fyzický útok na policistu (nebo hasiče či záchranáře) na***e skoro stejně, jako by šlo o útok na mne samotného. Tím, že někdo napadne policajta, napadá pořádek a řád, za jehož udržování toho policajta z daní platím. Takže napadá - bere mi - moje peníze.

 

Policista je placen za to, aby dohlížel, aby se lidi neprali, neokrádali a nevraždili. A platím ho za to rád, my všichni jsme se shodli na tom, že ho za to budeme platit, je to naše vůle, vůle občanů, protože chceme, aby v naší zemi bylo bezpečno. A pak se najednou objeví nějaký Balkánec, který v souladu se svým primitivním  kmenovým chápáním světa napadne policistu za výkon jeho práce proto, že si ten policajt dovolil dát pokutu někomu z Jugošova kmene.

 

Papež jezdí ve svém papamobilu nepřipoután. Hrozí mu v Německu pokuta?

 

To je základní útok na samotné principy demokratické společnosti a stát by měl reagovat s nejvyšší přísností. Státní zástupce by měl pro ony Jugoslávce navrhovat alespoň tak vysoké tresty, jaké by dostali Češi, kdyby zmlátili policajty v Srbsku nebo Chorvatsku.Klíčová slova: rx, , , , jiridolezal


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Mount Everest: Nejvyšší hora světa trpí pod náporem masové „ego-turistiky“ a nadbytkem odpadků

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější