K čemu je nám Česká televize? | Reflex.cz
nahoru

K čemu je nám Česká televize?

Petr Holec14. října 2011 • 06:00
Česká televize
Česká televize
• foto: 
Profimedia.cz

Terapie, Expozitura, Partička. Co tyto nové a chválené TV seriály či zábavné pořady spojuje? Jediné: nevysílá je veřejnoprávní Česká televize.

Terapie vznikla pro kabelovou HBO, Expozituru točí Nova a Partičku vysílá Prima, všechno tedy komerční televize. A odpověď České televize? Radši se ani neptejte, bude to bolet: pokračování Sanitky, seriálu z osmdesátých let nyní pro změnu v režii Filipa Renče.

 

Už se nemůžu dočkat, podle zpráv upouštěných opatrně z ČT to totiž vypadá na další fakt kultovní záležitost. Možná něco ve stylu nového 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, jen méně erotického a bez moravského vína.

 

Na Kavčích horách zase dali (pokolikáté už?) hlavy dohromady, takže nám mimo jiných dopřejí i Jaromíra Hanzlíka, Zlatu Adamovskou, Petra Kostku či Dagmar Havlovou. Chybí snad už jen Ota Sklenčka, jenž je mrtvý. Doufám, že herci nebudou v sanitkách jezdit moc rychle. Nepletu-li se, je totiž jejich věkový průměr někde kolem věku, kdy moje generace půjde do důchodu bez důchodu. Ještě nedávno se ho dožívalo spíše méně lidí.

 

Hurá, jsme v baráži! Měli bychom se jí radši vzdát
Petr Holec 12. října 2011 • 12:39

Hurá, jsme v baráži! Měli bychom se jí radši vzdát

 

Sakra! Proč nebýt trochu nekorektní, když už je to i za mé peníze? Překvapilo by mě, kdyby někdo z téhle party nepotřeboval během natáčení skutečnou sanitku.

 

Hlavní otázkou ale je, k čemu vlastně za takových okolností potřebujeme veřejnoprávní televizi? Nebyl bych principiálně proti, byť to vždy znamená povinné peněžní krvácení ve formě koncesionářských poplatků. V zemích jako Velká Británie je to právě veřejnoprávní BBC, kdo produkuje – kromě jiného – nejlepší TV seriály; velmi dobře umí spojit vysokou uměleckou kvalitu se slušným komerčním potenciálem.

 

ČT je tento vzácný talent zcela upřen. V situaci, kdy právě ona produkuje suverénně nejhorší seriály a zábavu, bych jí téhle činnosti zcela ušetřil. Třeba nám Čechům víc vyhovuje americký model, kdy nejvyšší uměleckou kvalitu zajišťují naopak komerční televize brutálně soutěžící o nejlepší scenáristy, režiséry a tvůrce. Ne že by Expozitura byla samozřejmě Wire; taky ale není Nemocnice na kraji města po sto letech.

 

Ňadra v zimě? Český fotograf vytváří unikátní akty
Petr Vnouček 11. října 2011 • 15:52

Ňadra v zimě? Český fotograf vytváří unikátní akty

 

ČT - a především my, zákonem vydírání plátci - bychom velmi ušetřili. Na Kavčích horách by totiž konečně mohli stáhnout ČT 1 a ČT 2 do jednoho kanálu, ostatně stejně nemají celé dny co vysílat. A i tak by ještě měli s programem co dělat, aby aspoň trochu za něco stál. Nebo by díry mohli vyplnit tím lepším ze sportu vysílaného na ČT 4, jíž by s Otou Černým taky měli uložit k ledu. Znáte někoho, kdo se chce donekonečna dívat na reprízované zápasy florbalu?


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější