nahoru
Premium Komentáře

Karel Steigerwald: Babiš běží o život

Karel Steigerwald 19. srpna 2022 • 06:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Podívej se na život Babiše, jakým chceš směrem a v které chceš zemi, vždy na konci narazíš na podezření, obvinění, vyšetřování či žaloby, na lži a nesmysly a současně také na odklady a zamítání těch podezření či jejich vleklé vyšetřování, plné nevěrohodných fint. Tak běží desetiletý politický život tohoto temného estébáka, jenž se vyšvihl k ohromnému bohatství a vysoko do politiky.

Neviňátko

Brání se stále stejně: všechno jsou to lži nepřátel. Ti pocházejí z České republiky, z Německa, z Francie, z Evropské unie. Obviňují ho státní orgány, policie i soukromníci. Je směšné uvěřit, že se nějací neznámí lidé z tolika zemí a institucí smluvili, že budou Babiše obviňovat, „aby ho dostali z politiky“, jak on říká. Dělá ovšem už léta vše pro to, aby se jeho podezřelé případy nedostaly k soudu, kde by se neviňátko obhájilo. Raději nadává kdekomu. Nyní označil lidi, kteří ho kritizují, a voliče vládních stran dokonce za nacisty, což okoukal od Putina, už dnes padlé modly. V Rusku se asi může všechno, u nás snad ještě ne.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější