nahoru

Vznikla Charta 2022, Staroměstské náměstí plné, ale veřejnoprávní média mlčí. Že by cenzura?

Mira Třebická 25. března 2022 • 06:10
Vznikla Charta 2022, Staroměstské náměstí plné, ale veřejnoprávní média mlčí. Že by cenzura?
foto: Jiří Hokův

Nevěřila bych, kdybych u toho nebyla. V neděli jsem se vydala se svými dvěma kamarády na Staroměstské náměstí a dodnes jsem čekala alespoň na to, že některé z veřejnoprávních médií minimálně cekne, že Staroměstské náměstí bylo téměř celé zaplněno lidmi, kteří tam určitě nešli na procházku. Mají přeci povinnost informovat! A desetitisíce lidí na Staromáku, to už důvod je. Jeden z mých známých i fotil, na fotky se můžete podívat v galerii.

Ač byla demonstrace představiteli Charty 2022 předem avizována, nikdo z veřejnoprávních médií se jí nezúčastnil a nezaznamenal ji. Může si veřejnoprávní médium dovolit ignorovat zaplněné Staroměstské náměstí plné nespokojených lidí? Nemělo by. Je tento fakt projevem svobody slova? Nebo jsme tam, kde už jsme kdysi byli – řekneme ti jenom to, co podle nás smíš vědět…

Vážení a milí přátelé z veřejnoprávních sdělovacích prostředků, račte si vzpomenout, jak jste asistovali u každého, chtělo by se mi říci, pšouku, seskupení a přátel Miliónů chvilek pro demokracii. V pořádku, to ještě byla svoboda. Momentálně je tu ale jiné seskupení, které se jmenuje Charta 2022 a já bych též prosila z vaší strany alespoň z desetiny takové opečovávání, jaké jste poskytovali „chvilkařům“. Zbavte se, moc prosím, emocí a poskytujte objektivně zpravodajství, bez cenzury, tak, jak vás to učili na katedře žurnalistiky (pokud jste ji ještě nestudovali pod dohledem KSČ). Děkuji.

Autorka je bývalá  ředitelka odboru komunikace a propagace ministerstva obrany 

Mira Třebická
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější