nahoru

Jan Tománek: Vše bylo řečeno, je načase přestat mlčet!

Jan Tománek 9. prosince 2021 • 12:50
Jan Tománek: Vše bylo řečeno, je načase přestat mlčet!
foto: Zbyněk Pecák

Více než rok se snažíme s lékaři, vědci a právníky, kteří se sdružují kolem sdružení Zdravé fórum, hledat pravdu, nesrovnalosti a informovat o tom, co se v naší společnosti ohledně covidu ve skutečnosti děje, protože ti, kteří by to za normální situace měli dělat, fatálně selhali a stále selhávají.

V první řadě se jedná o novináře, kteří by po každé jednotlivé kauze korupce, lži a manipulace měli dávno skočit, ale oni ze strachu, kvůli čtenosti, nebo v domnělém zájmu „záchrany lidstva” záměrně mlčí. A co hůře, vše, co se jim zdá onen jediný narativ pravdy jakkoli narušovat nebo dokonce rozbíjet, se snaží potlačit a dehonestovat. A tak i veřejnoprávní média naskočila na nicneříkající nálepky označení jako dezinformátor, konspirátor, antivaxer a antirouškař, kterými jen nepříjemnou pravdu bagatelizují a zesměšňují.

Ještě fatálnějšího selhání se ale dopustili vědci a především lékaři, kteří jako mávnutím kouzelného proutku, nejenže zapomněli na veškeré základy medicíny a virologie, které všichni studovali na školách, ale bohužel se i v mnoha případech zpronevěřují přímo Hippokratově přísaze. Naštěstí se ale najdou výjimky, které nemlčí, ale je jich jednak zoufale málo. A jejich hlas je bohužel záměrně v médiích potlačován a jsou opět označováni za dezinformátory. Bez argumentů, oponentury, faktů. Pouze ad hominem.

Pak jsou mezi námi samozřejmě lékaři, kteří z pouhé hlouposti, vlastního strachu, nebo ze zištných důvodů nasedli na vládní linku a jen přikládají pod kotel covidového šílenství. A zbytek z těch téměř padesáti tisíc lékařů mlčí, podobně jako většina společnosti. Jsou konformní, bojí se o svá teplá místa a nechtějí se zašpinit, nechtějí, aby si o nich soused, nebo slovutný kolega profesor, myslel, že jsou snad také dezinformátoři. Nebo je jim to prostě jedno: nasadí, píchnou, nepřemýšlí. Autority by jim přece nelhaly, minulost se nemůže opakovat…

Ale ono vše, co se dnes kolem nás děje, je přitom jen vyústěním a katalyzátorem skutečnosti, kam se naše společnost dostala a co jsme my sami dopustili. Vzpomínám v této souvislosti na příběhy přátel o tom, co se děje ve velkých korporacích. Zcela vážně se tam baví o zřizování toalet pro třetí pohlaví, přitom je všem jasné, že je to donebevolající kravina. Ale nikdo to neřekne nahlas, aby nebyl označen za homofoba, udržuje se status quo, mlčí a hra se hraje dále.

Král je dokonale nahý, většina společnosti to moc dobře ví, ale raději mlčí, protože mlčet je pohodlné. Však ono to přejde, on se o to postará někdo jiný… Ne! - Nepostará! A čím déle budete mlčet, tím těžší bude ten rozjetý vlak lži, manipulace a strachu zastavit. Sami to poznáte tak, až jednoho dne budete před tím vlakem nevyhnutelně stát, už nebude nikdo, kdo by jej mohl zastavit. Rozdrtí i vás. Bohužel, lidé se ozývají až v okamžiku, kdy se jich problém začíná osobně dotýkat, což se stalo teď v případě části lékařů, policistů a hasičů, kteří našemu sdružení v posledních týdnech začali ve velkém psát maily s dotazy, co mají dělat proti tlaku na povinné očkování, že to zašlo příliš daleko…

Ano zašlo, ale vy se musíte ozvat! Vy všichni, kteří víte, ale z různých důvodů se bojíte a mlčíte, protože pokud to neuděláte, bude to jen horší a ozvat se bude stále těžší a těžší… My už řekli vše a většinu z toho minimálně desetkrát, jenže data a fakta už nikoho nezajímají. Lidé je ze strachu nechtějí vidět. Teď je to jen na vás, kteří vidíte, ale bojíte se promluvit - stačí přestat mlčet!

Jan Tománek, autor je spisovatel, režisér a zakladatel sdružení Zdravé fórum

Video se připravuje ...
Demonstrace na Staroměstském náměstí. (17. 11. 2021)VIDEO Václav Burian

Jan TománekPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější