nahoru

Hvězdy Reflexu: Sourozenci Klára a Kristián Kopřivíkovi, kafe s babi

Redakce Reflexu 9. července 2020 • 12:00
Sourozenci Klára a Kristián Kopřivíkovi
Sourozenci Klára a Kristián Kopřivíkovi
• foto: 
kafesbabi.cz

Nominace za červen 2020! Druhým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Vy si možná #kafesbabi a #pivosdědou dáváte úplně běžně, ale některá z vnoučat je třeba povzbudit. Aspoň to si řekli sourozenci Klára (na snímku s babičkou) a Kristián Kopřivíkovi. Rozhodli se pomocí sociálních sítí – a dnes už taky sítě více než dvaceti spřátelených gastropodniků – podpořit mezigenerační setkávání, prarodiče trochu „pohipstřit“ a mladým založit na životní moudrost. Na webových stránkách kafesbabi.cz zjistíte podrobnosti: že když třeba v pražské Vodičkově ulici v cukrárně Myšák řeknete při návštěvě s babičkou nebo dědou jisté heslo, máte kafe na účet podniku a dvacetiprocentní slevu na jídlo. Projekt úspěšně funguje už víc než rok a inspiroval mnohé další: studenti FAMU třeba v dubnu rozjeli úspěšnou crowdfundingovou kampaň na nákup tabletů pro jeden domov důchodců, aby se izolovaní babi a děda s vnoučaty viděli a slyšeli i během koronavirových opatření.

Redakce Reflexu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.