nahoru

Po smrti Alexandra Velikého propukl chaos, faraon kradl mrtvoly a politici psali princeznám neslušné návrhy

Jan Studnička, Tereza 2. ledna 2023 • 18:00
Video se připravuje ...
Hodina dějepichu 44
• video: 
Reflex.cz

Co se stane, když umře vládce světa? Přesně před touhle otázkou stáli králové, generálové a politici po smrti Alexandra Velikého. Kdo může nahradit někoho, o kom se většina známého vesmíru domnívala, že ani není člověk, ale polobůh? Kdo má dost síly na to, aby usedl na Alexandrův trůn? Všichni měli stejnou odpověď: já.

Válka následovníků, jak jsou boje po Alexandrově smrti dnes známé, jsou jednak makedonskou občanskou válkou, ale také v podstatě světovou válkou v antické verzi. Bojovalo se na třech kontinentech a všemi možnými prostředky. Armádami, intrikami, vrahy, dokonce kouzly. Tak trochu. 

V dnešním díle Hodiny dějepichu, našeho podcastu o historii sexu, sexuality a erotiky, se dostáváme na konec příběhu, který jsme si překřtili na “makedonskou telenovelu”. Sexy čarodějky budou bojovat s amazonkami, Řekové se budou prohlašovat za faraony, budou se krást mrtvá těla a nejmocnější mužové světa budou posílat dickpicy princeznám. Člověk musí milovat starověkou historii. 

A pokud vás náš podcast baví, můžete ho podpořit koupí našeho merche. Zima bude ještě dlouhá a tady si můžete pořídit termolahve a placatky s logem Dějepichu a nápisem ZAHŘEJE. Protože stejně jako náš podcast, čaj nebo rum (nebo obojí) zahřeje na srdíčku i v rozkroku.

Jan Studnička, TerezaPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.