nahoru

Alexandr Veliký měl mimořádně vražednou a výjimečně incestní rodinu

Jan Studnička, Tereza 5. prosince 2022 • 18:00
Video se připravuje ...
Hodina dějepichu 41
• video: 
Reflex.cz

Většinou když vyprávíte příběh citlivého mladého chlapce, který měl těžké dětství, vlastní matka jím manipulovala a otec byl promiskuitní alkoholik a násilník… většinou to končí tím, že chlapec v dospělosti zabije spoustu lidí, sám spadne do alkoholu a umře předčasně. Ale neplatí to jen pro sériové vrahy, platí to i pro slavné vojevůdce. Jako byl Alexandr Veliký.

Alexandr je mimořádně zajímavá historická postava už jenom tím, kolika významnými, zajímavými, zábavnými a nebezpečnými charaktery byl obklopen. Jeho matka byla “sexy čarodějka” prastarého řeckého kultu, jeho otec významný vojevůdce, který sám sjednotil Řecko a přišel u toho o část těla. Alexandrovým učitelem byl jeden z nejvýznamnějších filozofů všech dob a jeho spolužáci se všichni později stali krály, generály nebo císaři. A malý Lexa je všechny trumfnul.

V dnešní epizodě našeho podcastu o historii sexu, sexuality a erotiky, v Hodině dějepichu se podíváme na velkou, rozhádanou, brutální a incestní rodinu Alexandra Velikého, abychom pochopili, z jakého prostředí největší vojevůdce všech dob vůbec vyšel.

Jan Studnička, TerezaPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.