Jihlavští policisté objevili v bahně hlavu ženy! Co bylo zvláštní – mluvila! | Reflex.cz
nahoru

Jihlavští policisté objevili v bahně hlavu ženy! Co bylo zvláštní – mluvila!

Dan Hrubý13. května 2019 • 17:20
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Pinterest

Jihlava, únor roku 1903. To, co se odehrálo mezi domem číslo 13 v tehdejší Špilberské ulici a nedalekým rybníkem, uhranulo celé město. Na konci nočních událostí stál (či spíše ležel) zedník František Rippr zasažený dvakrát sekerou do hlavy a jeho žena Růžena zabořená až po hlavu, tedy včetně paží, v bahně vypuštěného rybníka.

Až do osudného dne jevilo se manželství Ripprových jako spořádané a nanejvýš harmonické. „Rippr sám jest člověkem pracovitým a pořádným. Jejich domácí štěstí bylo však zakaleno plicní chorobou ženy Ripprovy, Růženy. A zdá se, že stálé hloubání o její nemoci a o možném skonu vyvolalo u ní poruchu duševní, v níž spáchala hrozný svůj čin,“ hlásila Národní politika.

Vsadili se, kdo vydrží víc alkoholu. Do večera byli oba mrtví

V neděli 8. února přišel Rippr večer domů a vypravoval manželce o krvavé události, při níž nešťastný muž zavraždil celou svou rodinu a potom i sebe, jak se o ní doslechl pravděpodobně v hostinci. Růžena Ripprová manželovi pozorně naslouchala. Byla stále zádumčivější. Mužovo vyprávění ji očividně rozrušilo.

„Když pak Rippr ulehl a usnul, tu přiblížila se k jeho loži se sekerou a dvakráte čelem sekery ho uhodila do hlavy, třetí ránu její napolo omráčený a krví zalitý muž rukou zadržel,“ líčí následující události pražský list. Krví zalitý zedník veden pudem sebezáchovy, jenž dodá, jak známo, člověku až nadlidského vzepjetí sil, vyběhl z bytu a uprchl do příbytku bratra, který bydlel shodou náhod ve stejném domě.

Tři Češi zavražděni na samotě u Paříže. Vrahova matka byla "slabá na hlavu"

Také jeho žena Růžena utekla krátce poté z bytu, opustila však dům ve Špilberské ulici a pokračovala k nedalekému Höckovu rybníku, teď v zimě vypuštěnému. S úmyslem spáchat sebevraždu do něj bez rozmyslu skočila, takže se její nohy až po trup zarazily do bahna a postupně se propadala stále níž, bez možnosti jakkoli se pohnout a z bahenní pasti uniknout. Nakonec jí z bahniska koukala jen naříkající hlava.

V tomto stavu byla také vyproštěna policisty a dopravena do jihlavské nemocnice k psychiatrickému pozorování. Zde již lékaři bojovali o život jejího muže zraněného sekerou. Zdá se, že alespoň v tomto směru měl příběh šťastný konec.

Skandální rozhodnutí pražského soudu: Pět měsíců za vraždu!
Žena k pohledání: Manželovi usekla nohy a strčila mu je pod ramena

Dan HrubýVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější