Jihlavští policisté objevili v bahně hlavu ženy! Co bylo zvláštní – mluvila! | Reflex.cz
nahoru

Jihlavští policisté objevili v bahně hlavu ženy! Co bylo zvláštní – mluvila!

Dan Hrubý13. května 2019 • 17:20
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Pinterest

Jihlava, únor roku 1903. To, co se odehrálo mezi domem číslo 13 v tehdejší Špilberské ulici a nedalekým rybníkem, uhranulo celé město. Na konci nočních událostí stál (či spíše ležel) zedník František Rippr zasažený dvakrát sekerou do hlavy a jeho žena Růžena zabořená až po hlavu, tedy včetně paží, v bahně vypuštěného rybníka.

Až do osudného dne jevilo se manželství Ripprových jako spořádané a nanejvýš harmonické. „Rippr sám jest člověkem pracovitým a pořádným. Jejich domácí štěstí bylo však zakaleno plicní chorobou ženy Ripprovy, Růženy. A zdá se, že stálé hloubání o její nemoci a o možném skonu vyvolalo u ní poruchu duševní, v níž spáchala hrozný svůj čin,“ hlásila Národní politika.

Vsadili se, kdo vydrží víc alkoholu. Do večera byli oba mrtví

V neděli 8. února přišel Rippr večer domů a vypravoval manželce o krvavé události, při níž nešťastný muž zavraždil celou svou rodinu a potom i sebe, jak se o ní doslechl pravděpodobně v hostinci. Růžena Ripprová manželovi pozorně naslouchala. Byla stále zádumčivější. Mužovo vyprávění ji očividně rozrušilo.

„Když pak Rippr ulehl a usnul, tu přiblížila se k jeho loži se sekerou a dvakráte čelem sekery ho uhodila do hlavy, třetí ránu její napolo omráčený a krví zalitý muž rukou zadržel,“ líčí následující události pražský list. Krví zalitý zedník veden pudem sebezáchovy, jenž dodá, jak známo, člověku až nadlidského vzepjetí sil, vyběhl z bytu a uprchl do příbytku bratra, který bydlel shodou náhod ve stejném domě.

Tři Češi zavražděni na samotě u Paříže. Vrahova matka byla "slabá na hlavu"

Také jeho žena Růžena utekla krátce poté z bytu, opustila však dům ve Špilberské ulici a pokračovala k nedalekému Höckovu rybníku, teď v zimě vypuštěnému. S úmyslem spáchat sebevraždu do něj bez rozmyslu skočila, takže se její nohy až po trup zarazily do bahna a postupně se propadala stále níž, bez možnosti jakkoli se pohnout a z bahenní pasti uniknout. Nakonec jí z bahniska koukala jen naříkající hlava.

V tomto stavu byla také vyproštěna policisty a dopravena do jihlavské nemocnice k psychiatrickému pozorování. Zde již lékaři bojovali o život jejího muže zraněného sekerou. Zdá se, že alespoň v tomto směru měl příběh šťastný konec.

Skandální rozhodnutí pražského soudu: Pět měsíců za vraždu!
Žena k pohledání: Manželovi usekla nohy a strčila mu je pod ramena

Dan HrubýMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější