Vsadili se, kdo vydrží víc alkoholu. Do večera byli oba mrtví | Reflex.cz
nahoru

Vsadili se, kdo vydrží víc alkoholu. Do večera byli oba mrtví

Dan Hrubý3. května 2019 • 15:50
Bláznivou sázku ani jeden z pijanů nepřežil - ilustrační snímek
Bláznivou sázku ani jeden z pijanů nepřežil - ilustrační snímek
• foto: 
Wikimedia

K následující události došlo začátkem listopadu 1911 v obci Kondrac u středočeské Vlašimi. Odtud také pocházeli dva kočí Václav Bouček a Václav Veselý, kteří se cestou domů zastavili ve zdejší hospodě. Podle všeho měli již řádně upito, když se vsadili, kdo z nich vydrží víc alkoholu, a pustili se do nezřízeného nasávání. Pozoruhodné je, že ani jeden do té doby pálence neholdoval.

Podle svědků vypili oba během chvíle asi půl litru kořalky. „U Václava Veselého objevily se následky hned po vypití, neboť vstav od stolu, zavrávoral a spadnuv hlavou na železná kamna, zůstal v bezvědomí těžce zraněn ležeti,“ popisovaly události tehdejší noviny.

Bouček vyvrávoral z hospody, vyškrábal se na kozlík svého povozu a odjel. Lidé v hospodě zatím ošetřovali Veselého. Bylo patrné, že zdravotní stav kočího je kritický, přítomný strojník Loula jej proto naložil na vůz a ujížděl s bezvědomým a z hlavy krvácejícím mužem do Vlašimi.

Jaké bylo jeho překvapení, když na silnici mezi Kondracem a Vlašimí „nalezl na cestě ležícího Boučka rovněž v bezvědomí a jedno kolo z povozu Boučkem řízeného. Koně s vozem o třech kolech byli daleko napřed“.

Jed kurare v pražské Libni. Vědec s hostinskou plánovali podle policie vraždu, nakonec…

Strojník Loula ujížděl s Veselým dál. Ve Vlašimi vyhledal lékaře a poslal místní lidi pro Boučka ležícího dosud na silnici před městem. Jenže pomoc přišla pozdě. Václav Bouček byl mrtev. Podle všeho vylétl z vozu, když se odlomilo kolo, a pádem na hlavu si způsobil smrtelné zranění.

Ani osud Václava Veselého nebyl šťastnější. Druhý z pijanů zemřel přes veškerou péči lékařů ještě tentýž večer. „Oba nešťastníci byli soudně pitváni a u obou shledána otrava alkoholem, jež byla by nepochybně měla za následek smrt, i kdyby nebyli utrpěli pádem těžkých zranění,“ uzavřel zprávu o neštěstí tisk. Vlašimský případ zároveň vyvrátil zažité přesvědčení, že opilci mají obvykle štěstí, a když někam spadnou, tak se jim nic nestane.

Tři Češi zavražděni na samotě u Paříže. Vrahova matka byla "slabá na hlavu"
Skandální rozhodnutí pražského soudu: Pět měsíců za vraždu!

Dan Hrubý


Klíčová slova: alkohol, otrava, historie, české mordy


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější