Žena k pohledání: Manželovi usekla nohy a strčila mu je pod ramena | Reflex.cz
nahoru

Žena k pohledání: Manželovi usekla nohy a strčila mu je pod ramena

Dan Hrubý8. ledna 2019 • 18:25
Mrtvému muži vrazi oddělili nohy u kotníků pravděpodobně sekerou (ilustrační foto)
Mrtvému muži vrazi oddělili nohy u kotníků pravděpodobně sekerou (ilustrační foto)
• foto: 
Pinterest

Bylo 5. března 1901 a jižní Moravu obestřela hrůza. Ve škarpě u silnice spojující Hustopeče s Velkými Němčicemi bylo nalezeno zohavené tělo mrtvého muže. Jeho nohy někdo u kotníků oddělil pravděpodobně sekerou a vložil je pod levou paži zavražděného. Mrtvola byla oblečena do podvlékaček, košile, vesty a tmavých kalhot. Klobouk a boty chyběly. Oba pahýly u ruky mrtvého tak zůstaly neobuté. Ihned bylo zřejmé, že k vraždě provedené tak brutálním a zejména rituálním způsobem nemohlo dojít u silnice, kde panoval poměrně čilý ruch a vrah by i v noci riskoval, že bude prozrazen. Někdo tedy tělo u silnice pouze odložil, aby zamaskoval stopy. Jenže kdo?

Jak je v podobných případech obvyklé, mířilo pátrání do rodiny zavražděného. Ten byl identifikován jako osmapadesátiletý Jan Ludwig z nedalekého Kurdějova. Hospodařil tu s manželkou Josefkou, starším synem Janem, jeho ženou, tedy svou snachou, a mladším, osmnáctiletým synem Štěpánem. Policisté se záhy dozvěděli o rozporech, hádkách i hlasitých potyčkách, které se v domě mrtvého odehrávaly.

Jejich příčinou bylo přání syna, aby mu otec předal dům, jak mu snad kdysi slíbil. Ten naopak trval na tom, že pokud bude živ a zdráv, hospodářství se nevzdá. Syna přitom podporovala i jeho matka. Jak se později ukázalo, svého muže z hloubi duše nenáviděla a několik dlouhých let syna přesvědčovala, aby „to s ním skoncoval“.

Matka i syn skončili na šibenici

Ještě větší podezření pak vzbudil sám starší syn mrtvého, když se kriminalistům pokoušel namluvit, že jeho otec spáchal sebevraždu. A na svém tvrzení trval navzdory faktu, že mrtvola měla pod ramenem oddělené spodní končetiny. Nemohlo tedy trvat příliš dlouho, než vyšla najevo pravda.

V Dánsku roste počet kuřáků. Varování, vyšší ceny ani omezení nezabraly

Onoho osudného březnového dne Jan Ludwig mladší naléhání matky podlehl a otce konečně zavraždil. Proč potom oddělil – pravděpodobně společně s matkou – otcovy nohy u kotníků, zůstalo i po jednání soudu záhadou. Snad šlo o projev bezbřehé a nekontrolované nenávisti. Možná se oba pokoušeli odvést pátrání na jinou – rituální – stopu? Kdo ví.

Osmnáctého dubna 1901 byli Jan Ludwig mladší a jeho matka Josefka Ludwigová odsouzeni k trestu smrti oběšením.

Místo aby dal synovci housličky, zabil mu na Štědrý den babičku
Zpěvačku Gombitovou nahradí v anketě Největší Slovák Gabčík

Dan HrubýVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku
PREMIUM X Zelený Raoul: Tajemství hradního sklepení aneb Vstup přísně zakázán!
PREMIUM X Tenkrát v Hollywoodu: Příběh Quentina Tarantina a jeho zatím posledního filmu
PREMIUM X Jak se šňupe v Praze: Reportáž z podniků a záchodků, kde díky kokainu zítra znamená včera

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější