nahoru

Nejkrásnější tváří světa je podle kritiků tchajwanská zpěvačka Tzuyu, která kdysi rozzuřila Čínu

Daniel Baret 3. ledna 2020 • 16:05
Nejkrásnější tváří světa je podle kritiků tchajwanská zpěvačka Tzuyu, která kdysi rozzuřila Čínu
foto: Instagram

Dvacetiletá tchajwanská zpěvačka Tzuyu, která je členkou populární jihokorejské dívčí skupiny Twice, zvítězila v každoroční anketě kritiků, která hodnotí nejkrásnější tváře světa. Tzuyu, vlastním jménem Chou Tzu-yu, přitom v minulosti vzbudila mnoho kontroverzí, když při vystoupení v jihokorejské televizi účinkovala s národní vlajkou své rodné země, což následně ovlivnilo dokonce prezidentské volby na Tchaj-wanu a současně rozzuřilo čínské komunistické úřady, které pořád považují ostrov za svoji provincii.

Anketa „100 Most Beautiful Faces“ se koná už od roku 1990 a dnes je po celém světě velmi sledovaná. V minulosti v ní zvítězily například takové hvězdy, jako jsou herečky Gwyneth Paltrow, Meg Ryan, Nicole Kidman nebo francouzská modelka Thylane Blondeau. Anketu původně založil filmový kritik TC Candler, který pak vytvořil společnost The Independent Critics, jež dnes „nejkrásnější tváře vybírá“. Za minulý rok se prý vybíralo z více než 100 tisíc tváří celého světa. Výsledek, který byl zveřejněn 27. prosince, podle pořadatelů nemá odrážet momentální popularitu a estetická dokonalost je pouze jedním z kritérií, dalšími jsou elegance, originalita, odvaha či vystupování na veřejnosti.

A právě jedno vystoupení zpěvačku Tzuyu proslavilo po celém světě. V roce 2015 se představila při televizním vystoupení s tchajwanskou a jihokorejskou vlajkou. To mělo symbolizovat mezinárodní složení skupiny Twice, protože na pódiu se objevila i japonská vlajka, neboť tři členky skupiny byly z této země. Jenže komunistická Čína považuje Tchaj-wan za svoji součást a čínské sociální sítě označily Tzuyu za nepřítele a byla v nejlidnatější zemi světa „odstřelena“. Čínské úřady dokonce produkci skupiny Twice na svém území tehdy zakázaly. Proto v lednu 2016 následovala omluva Tzuyu, která na videu říkala, že „uznává politiku jedné Číny“. To ale ovlivnilo i prezidentské volby na Tchaj-wanu, protože místní politici prohlásili, že Tzuyu k tomu byla donucena svými manažery a produkční hudební společností. Podle odhadů analytiků celá aféra přihrála některé hlasy současné prezidentce Cchaj Jing-wen, která je k Číně kritická.

V poslední anketě „100 Most Beautiful Faces“ se objevily dívky a ženy z desítek zemí. Mnoho jich pochází z Asie, ale v seznamu jsou i Rusky, Američanky, Australanky, Britky, či Francouzky. Žádná Češka se do hodnocené stovky nedostala, na 50. místě se pak objevila polská modelka Karolina Pisarek.

Na snímky krásné zpěvačky se podívejte ve fotogalerii:

Diskuse ke článku