nahoru

Největší bleší trh v Evropě: Dva miliony lidí a nákupní šílenství

Michal Tomeš, E15.cz 7. září 2019 • 12:30
Největší bleší trh v Evropě: Dva miliony lidí a nákupní šílenství
foto: Michal Tomeš, E15

Až do dvanáctého století sahá historie jarmarku v severofrancouzském městě Lille. Tradiční bleší trh se koná pravidelně na přelomu srpna a září a je největší událostí svého druhu v Evropě. Ve středu zájmu návštěvníků nejsou pouze nákupy, ale také tradiční jídlo, kulturní vystoupení a samozřejmě francouzské pivo a víno. 

Své zboží v ulicích historického centra nabízí až deset tisíc prodejců, návštěvnost víkendové akce pravidelně atakuje dva miliony lidí. Město s necelými třemi sty tisíci obyvateli proto na dva dny zavře své ulice a změní svou tvář.

Kromě malých prodejců své stánky na ulicích postaví také místní obchody, hospody a restaurace. V nich si během takzvané braderie pochutnáte především na slávkách s hranolkami, které kuchaři připravují v mnoha variacích. Nejoblíbenější podnik je po konci víkendu možné poznat podle největší hromady mušlí, které zákazníci odhazují přímo na zem.

V průběhu celého víkendu je ve městě možné narazit na muzikanty a další pouliční umělce, reprezentují se zde i městské či školní spolky. Se západem slunce se pak ulice v centru stávají místem bujarých oslav, které za hlasité hudby a zpěvu pokračují až do brzkých ranních hodin. Některé firmy a úřady také proto dávají zaměstnancům v pondělí den volna.

Další zajímavé články z webu e15.cz najdete ZDE >>>

Michal Tomeš, E15.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře