Na počest Miloše Formana se vaří speciální pivo, podílí se na tom jeho syn Petr, Svěrák, Hanzlík a Vetchý | Reflex.cz
nahoru

Na počest Miloše Formana se vaří speciální pivo, podílí se na tom jeho syn Petr, Svěrák, Hanzlík a Vetchý

Viliam Buchert1. srpna 2018 • 11:30
Na počest Miloše Formana se vaří speciální pivo, podílí se na tom jeho syn Petr, Svěrák, Hanzlík a Vetchý
foto: Viliam Buchert

Na počest nejslavnějšího českého filmového režiséra Miloše Formana byla v úterý založena v pivovaru Plzeňský Prazdroj speciální várka piva, která by měla být vypita při velké akci na uctění jeho památky 2. září na pražském Žofíně. Forman zemřel letos 13. dubna a várku s jeho oblíbeným pivem založili společně se sládkem pivovaru Václavem Berkou také jeho syn Petr, režisér a scénárista Zdeněk Svěrák i herci Jaromír Hanzlík a Ondřej Vetchý.

Miloš Forman měl kromě filmu rád i doutníky a právě Plzeňský Prazdroj. Kupoval si ho i v době, kdy žil v Americe. To byl také jeden z podnětů, proč pro něj jeho rodina a přátelé vaří speciální várku tohoto moku.

„Opustil nás náš táta, kamarád a člověk, kterého si spousta lidí vážila a měla jej ráda. Protože žádný oficiální pohřeb nebyl, rozhodli jsme se společně s rodinou uspořádat 2. září vzpomínkovou akci v Praze v Žofínském paláci na Slovanském ostrově. Lidé tam mohou přijít a ocitnout se v prostředí, které tátu bude připomínat, což je pochopitelně především svět filmu. A právě zde se bude pít pivo z várky, kterou jsme založili,“ řekl syn Miloše Formana a zpěvačky Věry Křesadlové, herec a divadelník Petr Forman.

Sr*t na ně! Příběh o tom, jak Miloš Forman odpálkoval hollywoodské producenty a…

Ten Reflexu.cz také prozradil, že na vzpomínkové akci v září mohou diváci očekávat i mnohá překvapení. Přítomni by například měli být lidé, kteří se podíleli na Formanově slavném filmu Hair (Vlasy, 1979).

„Miloše Formana si vážím pro vlastnosti, které sám nemám. Je pro mne člověkem, který se dokázal z české kinematografie přeorientovat na americkou, což je podle mne něco strašně moc těžkého. Dokázal přežít období, kdy mu bylo v Americe zle a neměl ani dolar. Ta houževnatost, s jakou dokázal uskutečnit svůj sen, je něco, co já nemám a za co jej velice oceňuji,“ vysvětloval svoji účast na založení várky Plzeňského Prazdroje Zdeněk Svěrák.

Remake nejslavnější české postelové scény aneb Formanovy Lásky jedné plavovlásky verze …
Poslední velký rozhovor Miloše Formana: Když přijdu v Čechách do hospody, tak vím, o…

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější