nahoru

Láska z ulice: Dokonalá proměna páru bezdomovců na dojemných fotografiích

Johana Kudrnová16. března 2018 • 15:50
Láska z ulice: Dokonalá proměna páru bezdomovců na dojemných fotografiích
foto: muchiriframes.com

Fotografové z keňského studia Muchiri Frames se letos na Valentýna rozhodli na snímcích zachytit mladý zamilovaný pár, který žije v hlavním městě Nairobi na ulici. Chtěli dokázat, jak čistá a bezpodmínečná může být láska. Snímky ukazují proměnu, kterou Sammy spolu se svou přítelkyní při fotografování prošli.

Studio Muchiri Frames chtělo podle svých slov upozornit na předsudky, které většina lidí má vůči bezdomovcům. Zatímco na ulici se jim záměrně vyhýbá a odvrací oči, proměna vzhledu stačí k tomu, aby se opovržení proměnilo v obdiv. Sammy s přítelkyní totiž opravdu na snímcích vypadají jako modelové. Láskyplnost odrážející se jim v očích však zůstává stejná.

„Uvnitř, pod nánosem špíny, potrhaného oblečení a ostýchavého mumlání se nachází krásní lidé, kteří by žili normální životy jako my všichni, pokud by jim společnost dala šanci,“ tvrdí o páru lidé, kteří se zúčastnili fotografování.

Proměnu vizáže jim studio darovalo u příležitosti oslav svátku zamilovaných. Dvojice se poznala už na ulici. Přátelství rychle přerostlo v lásku. Na dokonalou proměnu páru se můžete podívat ve fotogalerii:Klíčová slova: bezdomovci, Nairobi, Keňa, fotogalerieDiskuse ke článku